Chirurg z USA przywraca dzieciom uśmiech. Skomplikowana operacja rekonstrukcji nerwu twarzowego w Gdańsku

11.10.2016 14:50
Gdańsk. Światowej sławy chirurg podjął się rekonstrukcji uszkodzonego nerwu twarzowego u dwójki dzieci. Dzięki tym operacjom 11-latka i 9-latek będą mogli się uśmiechać.

- Zabieg polega na przeniesieniu fragmentu mięśnia smukłego z nogi i podłączeniu go do naczyń na twarzy - tłumaczy dr n. med. Dariusz Wyrzykowski. Dzięki temu mięsień będzie w stanie się kurczyć synchronicznie ze stroną przeciwną.

- To bardzo trudny zabieg trwający około sześciu godzin. Musimy te małe nerwy połączyć pod mikroskopem - dodaje prof. Peter C. Neligan, który operował dzieci. Neligan jest chirurgiem plastycznym i rekonstrukcyjnym. Przez wiele lat pracował jako lekarz w Dziecięcym Szpitalu w Toronto, który jest jednym z wiodących ośrodków chirurgii plastycznej, rekonstrukcyjnej oraz mikrochirurgii u dzieci.

Dołącz do Zdrowia na Facebooku! Czytaj także o roli i działaniu nerwu trójdzielnego o roli i działaniu nerwu trójdzielnego http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,101580,10818176,Neuralgia_nerwu_trojdzielnego__nie_pomyl_z_migrena.html
Więcej o:
Komentarze (6)
Zaloguj się
 • bozenna73

  Oceniono 11 razy 11

  Bardzo się cieszę, że dzieciaki będą mogły się uśmiechać:)

 • sdzisuaf

  0

  Why so serious?

 • archieil

  Oceniono 12 razy -12

  skoro Jokera już robią to tylko czekać aż się Batman ujawni.

  oj bo mam złe skojarzenia... z latającym drobiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX