Cholesterol jest niezbędny do życia, ale co za dużo, to niezdrowo

MODA NA SERCE
09.09.2016 00:44
Chcesz uniknąć zawału i innych poważnych chorób układu sercowo-naczyniowego, musisz trzymać cholesterol w ryzach. Jak to zrobić, pytamy lekarza i dietetyka.

Dr nauk med. Agnieszka Pawlak, specjalista chorób wewnętrznych i kardiolog, przypomina, że cholesterol buduje nasze błony komórkowe, dlatego w odpowiednich ilościach jest bardzo pomocny. Zarazem: cholesterol całkowity tworzą różne frakcje, w tym dwie szczególnie istotne dla naszego zdrowia: LDL i HDL. Dopiero wiedza na ich temat pozwala nam ocenić stan zdrowia i odpowiednio chronić serce.

Jak to robić za pomocą diety, podpowiada Agnieszka Piskała, specjalista żywienia, ekspert kampanii 'Moda na Serce'.

Film powstał w ramach kampanii Moda na Serce

Dla tych, co wolą czytać, więcej o cholesterolu, normach i optymalnej diecie

Dołącz do Zdrowia na Facebooku!
Więcej o:
Komentarze (2)
Zaloguj się
  • Teresa Resko

    Oceniono 2 razy 2

    Dużo przecież można zrobić z krajowymi ziołami i produktami .Można przy okazji być zdrowszym i stracić trochę wagi. Sama wiem po sobie bo schudłam już 19 kg od końca zeszłej wiosny i jem właściwie tylko polskie produkty w zwykłych cenach. Trzeba dbać o siebie ale nie dać sie zwariować i nie wydawać niepotrzebnie masy pieniędzy rujnując sobie zdrowie. Poczytajcie sobie książkę: odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii. Masa cennych informacji powszechnie nie znanych. Kiedyś stosowałam diety cud i męczyło mnie jojo. Teraz jest super i nie robię sobie krzywdy tymi wynalazkami i mam świetne samopoczucie. Wyniki na cukier, cholesterol i morfologie mam idealne :)

  • pawel_en

    0

    Ale na diecie lepiej go unikać. Apropos odchudzania, może kogoś zainteresuje: zbijamywage.pl/preparaty-wspomagajace-odchudzanie/najlepsze-preparaty-wspomagajace-odchudzanie-top-3

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX