To nieprawda, że twój kot widzi w zupełnej ciemności. Niezwykły zmysł wzroku

Eliza Dolecka, Maciej Markiewicz
02.01.2017 13:57
Wiesz, ile łez tracisz każdego dnia, nawet jeśli nie płaczesz? Ile czasu mrugasz? A jakie kolory widzi twój pies? Nie? To zobacz!

Ok. 85% informacji mózg otrzymuje dzięki oczom. Przy optymalnej widoczności człowiek jest w stanie dostrzec niewielkie źródło światła z odległości ponad 20 km.

Twoja tęczówka jest jedyna na świecie. Nawet lewa różni się od prawej. U bliźniąt jednojajowych też są różnice, stąd skuteczność systemów biometrycznych przy identyfikacji...

Czy to oznacza, że ludzkie oko jest najbardziej interesujące i niezwykłe? Niekoniecznie. W porównaniu z okiem kałamarnicy olbrzymiej jest śmiesznie małe. Nasze pole widzenia, gdy zmierzymy się z ważką, jest bardzo ograniczone. A widzenie w nocy? Spostrzegawczość? Masz psa lub kota? Ich oczy mogą więcej.

Porównujemy ludzkie oko z oczami zwierząt. Warto zobaczyć...
Komentarze (6)
Zaloguj się
 • to_ja_only

  Oceniono 4 razy 4

  "To nieprawda, że twój kot widzi w zupełnej ciemności." Yyy... A ktoś tak twierdzi w ogóle? Naprawdę nie musicie robić idiotów ze swoich czytelników.

 • jasmin711

  Oceniono 3 razy 3

  Jeśli ktoś liznął trochę fizyki i wie że światło to fala elektromagnetyczna o odpowiedniej częstotliwości, która odbita od przedmiotu wpada do naszego okaz pobudzając odpowiednie receptory. A więc widzenie w "absolutnej ciemności" jest po prostu niemożliwe, bo absolutna ciemność oznacza po prostu brak takiej fali.

 • elenem

  Oceniono 1 raz 1

  Od zawsze mam koty w domu, skłaniam sie jednak ku opinii ze kot widzi w ciemności bardzo dobrze, skoro potrafił złowic noca mysz. A jak sie ktos chce przekonać to musi byc kotem, w następnym wcieleniu. :)

 • paseo

  Oceniono 4 razy 0

  KOT widzi w zupełnej ciemności,jponiewaz widzi także w poczerwieni a dzięki temu rozróżnia przedmioty i strefy o roznej temperaturze.Robilismy naukowo filmy z ukrytej kamery kotom w stodolach i piwnicach,gleboka noca i w ogole zamkniętych,jak poluja na myszy i drobne owady bez problemu je lokalizując.jeden z kotow miał zwyczaj zaczajac się na wysokim stogu siana w mlynie i stamtąd skakal na myszy,gdy tylko siejakas na ziemi pokazala.Moj wlasny kot w zamknietek łazience w absolutnej ciemności uwielbia polować na srebrzyki (rybik cukrowy) a nawet weiksze mrowki i nie ma najmniejszych z tym problemów a co więcej ,po zapaleniu swiatla nei musi jak człowiek mruzyc oczu i czekac az się wzrok do swiatla przyzwyczai. "Nawet najmniejszy kot jest arcydzielem natury " Leonardo da Vinci

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX