Autyzm nieuleczalny? Raun Kaufman: byłem beznadziejnym przypadkiem, o IQ poniżej 30. Dziś daję radę!

Dzień Dobry TVN
12.05.2016 16:58
Wyleczony z autyzmu: 'Moi rodzice zrobili wszystko wbrew zaleceniom specjalistów. Uratowali mnie, a ja teraz spłacam dług, ratując kolejnych chorych. Recepta? Bardzo prosta! Nie wyciągaj osoby autystycznej z jej świata. Wejdź do niego'.

Raun Kaufman to człowiek sukcesu, świeżo po czterdziestce. Ukończył Brown University: jedną z 15 najbardziej prestiżowych uczelni w USA. Zarządza edukacją w Amerykańskim Centrum Terapii Autyzmu. Jest uznanym na świecie wykładowcą i trenerem. Niedawno wydał książkę 'Autyzm - przełom w podejściu'. Nie przejawia żadnych objawów autyzmu, zaburzenia wciąż uznawanego za nieuleczalne, zwłaszcza, gdy jest o ciężkim przebiegu, jak u Kaufmana w dzieciństwie.

'W dzieciństwie kołysałem się w przód i w tył całymi dniami. Brak kontaktu wzrokowego i jakichkolwiek umiejętności werbalnych. Beznadziejny przypadek. Moi rodzice zrobili coś fantastycznego. Odwrócili się plecami do tej niedającej nadziei diagnozy' - mówi Kaufman, który przyjechał do Polski promować swoją książkę.

Jedno na trzysta dzieci rodzi się z autyzmem. Czytaj więcej na ten temat

Dołącz do Zdrowia na Facebooku!
Więcej o:
Komentarze (21)
Zaloguj się
 • notkostrony

  Oceniono 65 razy 55

  Jesteście nieodpowiedzialni. Historia Kaufmana jest kwestionowana; nie wiadomo, czy naprawdę miał autyzm/jeśli miał, nie wiadomo, czy naprawdę jest "wyleczony", czy po prostu dobrze kompensuje. Szerzenie szkodliwych mitów i sensacji autykom nie pomaga. No i tworzycie tym nagłówkiem nowy bat na matki - nie umiesz wyprowadzić dziecka z autyzmu, jesteś do dupy? Terapia jest ważna; tak, niewerbalne dzieciaki da się rozwinąć, czasem lepiej, czasem gorzej; tak, istnieją tacy ludzie jak Temple Grandin. Autyzm to nie jest jedno zaburzenie rozwojowe, tylko pojęcie-worek na zaburzenia o bardzo różnej przyczynie; niektórzy z wiekiem się poprawiają, ale inni nie są w stanie.
  Co więcej, nie da się WYLECZYĆ Z AUTYZMU, bo to nie jest choroba, tylko zaburzenie rozwojowe, można natomiast pomóc osobie autystycznej nauczyć się z tym zaburzeniem żyć i je kompensować!

 • zmieniesobielogin

  Oceniono 22 razy 20

  (...)"a ja teraz spłacam dług, ratując kolejnych chorych"(...)
  Czyli KOGO na ten przykład... uratował?

 • symulacrum

  Oceniono 19 razy 17

  pan szuka nowego rynku dla swojego biznesu i tyle
  w kręgu moich znajomych byli tacy, co i do USA latali by tam dziecko prowadzić wg wskazówek tego pana - wydali majątek, a dziecko jest na etapie takim, jak 3 lata temu, moje zaś prowadzone konwencjonalną terapią funkcjonuje w tej chwili na pograniczu normy

 • pamejudd

  Oceniono 8 razy 8

  Hmm... po raz kolejny komentarze podtrzymały we mnie wiarę w człowieka.

 • m.turno

  Oceniono 2 razy 2

  Proponuje tematy do następnych artykułów: Jak leczyć z pomocą homeopatii, modlitwa w procesie zdrowienia, pestki moreli 100% lekiem na raka, jak wyleczyć raka terapią z sody oczyszczonej, zabijanie pasożytów ultraczęstotliwościami, rzucanie palenia dzięki akupunkturze, szkodliwość szczepionek z ludzkich płodów, witamina C lekiem na raka, niepłodność leczona modlitwą.

 • kulju

  0

  Moj syn mial diagnoze Autyzmu, nie dawano mu wiekszych szans. Teraz ma 12 lat, absolutnie nikt nie powiedzialby, ze to samo dziecko. Gra na kilku instrumentach, jest znanym mlodym kompozytorem. Nie mowie, ze w kazdym przypadku jest to mozliwe, ale u nas sie udalo. Mozecie zrobic google Adam Kulju

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX