Widziałeś kiedyś płuca palacza? Zrób je z butelki na własny użytek i zobacz, co się stanie

Magda Małecka
23.08.2016 20:20
Myślisz, że ta masa smoły oklejająca płuca to ściema i przesada? Takie propagandowe sztuczki lekarzy? Zmienisz zdanie, gdy zobaczysz, co może zdziałać już jeden papieros.

Zrobiliśmy eksperyment, bo nie lubimy wierzyć na słowo. Możesz go powtórzyć bez problemu w domu. Wystarczy plastikowa butelka, papieros i woda.

Sprawdziliśmy, co zostaje z tylko jednego papierosa i wcale nam się to nie spodobało, zwłaszcza, że dym papierosowy zawiera nie tylko uzależniającą nikotynę, ale 5000 różnych substancji, które wpływają na ludzki organizm, w tym: - toksyczny formaldehyd, cyjanowodór, amoniak i tlenki azotu, - rakotwórczy fenol, krezol czy chlorek winylu, - aktywizujący nowotwory indol i karbazol, a nawet radioaktywny polon czy trujący arsen... Jesteś pewien, że to, co wkładasz podczas eksperymentu do butelki, jesteś gotów włożyć do ust?

Dla tych, co wolą czytać: Papierosy są do dupy, czyli najmocniejsze kampanie z całego świata

Dołącz do Zdrowia na Facebooku!
Więcej o:
Komentarze (13)
Zaloguj się
 • marek-wait

  Oceniono 13 razy 11

  Spróbujcie to samo z elektronicznym. Wnioski przedstawcie lobby tytoniowemu w sejmie (czyli większości). Tylko lobbyści mogli wpaść na pomysł zrównania jednych i drugich.

 • stefffon

  Oceniono 18 razy 6

  kto jest gorszy ćpun palący tytoń i trujący wszystkich dookoła, czy ćpun ze strzykawką, który tylko szkodzi samemu sobie? A w truciu i tak wsztkich przebija posiadacz starego diesla...

 • syd2011

  Oceniono 6 razy 4

  wystarczy spojrzec na filtr papierosa po jego spaleniu.

 • rezun-one

  Oceniono 8 razy 4

  Od roku nie palę papierosów, rzuciłem po 50 latach.
  Jedno jest pewne, nigdy się tak źle nie czułem, z każdym miesiącem gorzej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX