"Tajemnicze" paski na zgrzewie tubki z pastą do zębów. Troska o konsumenta? Raczej oszustwo!

02.02.2016 11:58

W sieci od miesięcy krążą ściągi, które podobno pozwalają po kolorze paska na tubce ocenić, ile 'chemii' w paście. O czym naprawdę informują paski?Jeśli wierzyć internetowym doniesieniom:

Pasek ZIELONY - pasta wyprodukowana wyłącznie z naturalnych składników
Pasek NIEBIESKI - skład mieszany, czyli składniki naturalne i sztuczne
Pasek CZERWONY- wyraźna przewaga sztucznych składników
Pasek CZARNY - uważaj! Sama chemia! Tajemniczy autorzy tych materiałów 'informacyjnych' straszą, że razem z taką pastą na twoje zęby trafią parabeny, aluminium, formalina, glikole czy nitrozaminy...

Dlaczego producenci mieliby za pomocą paska o tym informować? Podobno to certyfikat jakości, narzucony przez Unię Europejską.

Problem w tym, że urzędnicy unijni nic o tym nie wiedzą i NIE MA takich przepisów. Kolejna internetowa ŚCIEMA!

Skład pasty zgodnie z przepisami jest podany na opakowaniu, więc paski nie zdradzają żadnej tajemnicy. Zresztą bywa, że pasek jest zielony, a w tubce 'chemia'...
Paski w różnych kolorach znajdziesz na innych tubkach, także z farbą do włosów, do butów, na kremie po goleniu czy opalaniu. Nie mają więc związku z pastami do zębów.
Czym są tajemnicze paski? To zwyczajne paski drukarskie, znaczniki. Specjalne maszyny drukarskie są zaopatrzone w sensor, który paski wyszukuje. Dzięki temu właściwe napisy i obrazy są drukowane w odpowiednim miejscu, chociaż nanosi się je przed cięciem i zgrzaniem tub.

A od czego zależy kolor? Zobacz!

Dołącz do Zdrowia na Facebooku!
Komentarze (66)
Zaloguj się
 • jhbsk

  Oceniono 119 razy 105

  Ciekawe jak autorzy tych rewelacji są w stanie spożywać tlenek diwidoru. Sama chemia.

 • tw.jacek_i_placek

  Oceniono 105 razy 83

  Niedługo gimbusy i lepszy sort stwierdzi, że czarną farbą drukarską drukowane są tylko zakazane książki, które należy spalić.

 • part_of_the_game

  Oceniono 75 razy 71

  czarny to chemitrails w tubce - do rozpylenia na klatce schodowej

 • pajak_tez_krzyzak

  Oceniono 81 razy 55

  E tam, kolejne kłamstwo "wybiórczej" działającej ręka w rękę z obcymi siłami mającymi na celu likwidację Polaków.Skoro w internatach napisane jest, że paski oznaczają ilośc zawartej w produkcie chemii to tak jest i koniec.A nawet stwierdzić można, że ta zawartość i tak jest zafałszowana a w rzeczywistości jest o sto tysięcy procent większa

 • lizardos

  Oceniono 64 razy 52

  Kiedyś była taka miejska legenda (a raczej studencka), że na wydziałach medycznych pije się wódę poprzez waciki w odbycie. Każdy się z tego wtedy śmiał i tyle. Dziś gimbusy trafiają do szpitali z poparzeniami "wiecie czego" bo grupowo weryfikowały te legendy.
  O tempora, o mores...

 • piekna_jak_lalka

  Oceniono 54 razy 50

  to sa paski naoszone w czasie druku ale na potrzeby zamykania tub na tubiarce a nie druku! Tubiarka wylapujac fotokomorka ten marker wie w ktorym miejscu zamknac tube.

 • kopiejus

  Oceniono 68 razy 48

  Jakiego wyobrażenia o świecie można się spodziewać od obywateli państwa, którego minister środowiska wierzy w chemitrails?

 • siwywaldi

  Oceniono 35 razy 29

  Parę miesięcy temu podobne pierdoły pisano o piwie w puszkach, których każdy zwrot do browaru skutkował po przepakowaniu w nową puszkę lub w innej wersji zmyciem starej i nadrukowaniem nowej daty jakimś dodatkowym, tajemnym znaczkiem w postaci kodu kropek.

  Ciekawe co wymyślą następnego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX