Sam trening siłowy pozbawia kobiecości? Niemożliwe!

źródło: Studio Active/TVN Meteo Active/x-news
04.11.2015 00:57
Trening siłowy kojarzymy z męską górą mięśni i bardzo męskimi, mocno zbudowanymi kobietami. Trenerka personalna Sylwia Szostak i jej podopieczna, która z pomocą treningu modeluje ciało, zdecydowanie przeczą tym wyobrażeniom.

W programie 'Studio Active' pojawiły się dwie bardzo kobiece panie. Aż trudno uwierzyć, ze mają coś wspólnego z treningiem siłowym.

Trenerka personalna Sylwia Szostak przekonuje, że dzięki tej formie aktywności ciało można rzeźbić zgodnie z oczekiwaniami. W dodatku: można skoncentrować się na wybranych partiach ciała i odpowiednio je modelować. Kobiety nie powinny się obawiać, że z dnia na dzień staną się kulturystkami. To niemożliwe.
Każdy trening siłowy jest dobierany indywidualnie - podkreśliła trenerka. - Jeżeli prowadzi się go umiejętnie, to wtedy ciało będzie się kształtować tak, jak chcemy. Skąd zatem te zmienione kobiety na pokazach? Sylwia Szostak jest pewna, że to skutek specjalnej, niekoniecznie zdrowej, diety. Żywienie odgrywa bowiem kluczową rolę w budowaniu masy mięśniowej. Kobiecy organizm (w tym hormony) nie pozwalają na oglądane przemiany wyłącznie w wyniku aktywności fizycznej.

Dla tych, co wolą czytać: Fakty i mity o treningu siłowym

A także zestaw ćwiczeń na płaski brzuch i zdrowe plecy trenera Pawła Kaczyńskiego

Dołącz do Zdrowia na Facebooku
Komentarze (15)
Zaloguj się
 • starykawaler35

  Oceniono 12 razy 12

  sprawdzilem..pani szostak ma 26 lat hahaha
  w tym wieku zle wygladc to grzech...pogadamy jak dozyje mojego wieku hhaha

 • starykawaler35

  Oceniono 7 razy 7

  po ile lat maje te dziewczynki????

 • zlocistakoka

  Oceniono 7 razy 7

  Bajki z tym rzeźbieniem poszczególnych części. Na genetykę konkretnych osób wpływu nie mamy. Można co najwyżej wybrać sobie sposób ćwiczenia. Chcesz wyglądać jak gimnastyk ćwicz jak gimnastyk, jak kuturysta ćwicz jak kulturysta. Zresztą ładne ciało to nie to które ma poszczególne części, tylko ciało zintegrowane. Dlatego sportowcy mają ładniejsze ciała niż kulturystyczni maniacy od jego rzeźbienia.

 • educationonline

  Oceniono 5 razy 5

  Rzeźba - ujemny bilans kaloryczny z zachowaniem wyższej ilości białka w diecie. Masa - dodatni bilans kaloryczny. Cała sztuka kulturystyki to właśnie operowanie dietą, raz więcej, raz mniej.

 • ketjow1978

  Oceniono 10 razy 4

  Nikt nie twierdzi że trening siłowy pozbawia panie kobiecości. Natomiast panie uprawiające kulturystykę mnie się przynajmniej nie podobają, ale ok gusta są różne

 • Beata Krauze

  Oceniono 3 razy 3

  A kobiety 60letnie? Jakie ćwiczenia na schudnięcie i brak obwisów? :(

 • Teresa Resko

  Oceniono 5 razy 3

  Ładne babki, szacunek. sama wiem, że prosto nie jest. Bycie szczupłym to nie tylko moda ale przede wszystkim zdrowie i dłuższe życie. Tak nas natura stworzyła, że ruch jest potrzebny a jedzenie ograniczone i tylko naturalne. Dzisiaj jest odwrotnie, za dużo siedzimy i jemy bez ograniczeń byle co i stąd problemy. Ja w ciągu roku zrzuciłam 19 kg czuję sie o niebo lepiej! Poczytajcie sobie książkę Odchudzanie z elementami fizjologii i biochemii. Warto, mi ta wiedza bardzo pomogła w moim odchudzaniu

 • Pan Jony

  Oceniono 11 razy 3

  Na pokazach kobiety wyglądają jak wyglądają, bo chcą tak wyglądać! Bo tego oczekuje publiczność i sędziowie, a one chcą wygrywać i być jak najlepsze! To nie jest przypadek, ciało można modelować w olbrzymim stopniu i kulturystki to robią. To, że nie jest to specjalnie estetyczne czy atrakcyjne dla ludzi spoza branży to nie powód, żeby je szkalować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX