Jak szybko pozbyć się stresu? Te metody zajmą ci tylko kilka minut

Małgorzata Skorupa, Piotr Kowalik, czyta: Błażej Grygiel
31.07.2016 11:30
Współczesne tempo życia dostarcza wielu powodów do stresu. My proponujemy metody, które pozwolą ci rozładować napięcie w maksymalnie szybki sposób. Badania dowodzą, że wystarczy już kilka minut, aby przeprogramować umysł i ciało na lepszy nastrój. Jak? Sprawdź sam!

Badania naukowe dowodzą, że za pomocą odpowiednich technik możemy aktywować w mózgu obszary odpowiedzialne za spokój i wyciszenie, a przez to zmniejszyć poziom lęku i napięcia. Jak się okazuje, mamy również bezpośredni wpływ na to, na jakich częstotliwościach funkcjonuje nasz mózg: czy na tych stresogennych, czy na skłaniających do kreatywności i optymizmu. Terapia dźwiękiem, terapia śmiechem, akupresura - to niektóre sposoby, które mogą przynieść ukojenie, gdy zżera cię stres. Większość proponowanych przez nas czynności nie jest ani skomplikowana, ani czasochłonna, ani nie wymaga wiele więcej niż twoje dobre chęci. W nagraniu powyżej tłumaczymy, na jakiej zasadzie to działa i jak zastosować w praktyce. Życzymy powodzenia!

Tutaj pełen opis metod w formie pisemnej dla osób, które wolą czytać lub chcą dowiedzieć się więcej: 6 sposobów, żeby pozbyć się stresu w 15 minut albo krócej

Dołącz do nas na Facebooku
Komentarze (3)
Zaloguj się
 • ohera

  Oceniono 7 razy 5

  Człowiek nie jest maszyną, nie ma tajemnych sztuczek, które w chwilę zredukują stres. Proszę mi powiedzieć czy po śmierci członka rodziny te metody zredukują w 5 minut stres? To jest przykład skrajny, ale odnosi się do wszystkich innych. Te metody tu przedstawione mają pozytywne działanie w ogólnym radzeniu sobie ze stresem a raczej jego skutkami i regeneracją, ale w długim okresie. Natomiast sama kwestia stresu to kwestia ułożenia sobie życia, a nie zagospodarowania jakiś hormonów.

 • student_zebrak

  Oceniono 3 razy 1

  Jak nie katolstwo to new age focus pocus
  szarlataneria i szamanstwo

 • swiadomie

  Oceniono 8 razy 0

  Genialnie działają wszystkie metody aktywne. W przeciwieństwie do tych biernych dodają jeszcze radość tworzenia - obrazów, przedmiotów, ruchu w tańcu czy muzyki granej własnoręcznie. Granie samymi palcami na czymś takim jak na przykład tongtang odstresowuje, koi napięcia i raduje duszę, właściwie od pierwszego dźwięku.

  luzu i radości
  świadomie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX