5 prostych badań, które ratują nam życie

Eliza Dolecka, montaż: Filip Chmielewski, czyta: Błażej Grygiel
30.07.2016 14:52
Zwykle kosztują niewiele, nie wymagają skierowania ani żadnych przygotowań. Nie bolą i nie kradną zbyt wiele czasu, a mogą właśnie czas ci ofiarować. Proste badania na wagę zdrowia.

Niektóre możesz wykonać przy okazji kontrolnej morfologii. Najczęściej nie pozwalają na natychmiastową diagnozę (chociaż bywa i tak), a są dopiero sygnałem, że potrzebujesz bardziej szczegółowej analizy zdrowotnej. Pokazują, w jakim kierunku powinien pójść lekarz.

Są tak ważne, ponieważ mogą ujawnić problem na etapie, gdy ty jeszcze nie odczuwasz żadnych dolegliwości, a choroba już podstępnie zaatakowała. To etap, gdy nawet zasadniczo kiepsko rokujące schorzenia są jeszcze w pełni uleczalne lub możliwe do kontrolowania bez powikłań.

5 ważnych badań. Lista mogłaby być dłuższa, a wybór zapewne inny. Zarazem nasz ci nie zaszkodzi, może zaskoczyć (zwłaszcza ostatnia propozycja), a nawet ocalić życie.

Dla tych, co wolą czytać, opis 9 ważnych badań, ratujących życie
Dołącz do Zdrowia na Facebooku
Komentarze (9)
Zaloguj się
 • zegrz

  Oceniono 15 razy 15

  Te badania są tak ważne, ze autor w końcu nawet ich nie wymienił...

 • sigit

  Oceniono 9 razy 5

  I znowu oszustwo w tytule. "5 badań ... koszt 10 zł" Każde kosztuje minimum 10 (do 120), więc razem kilkanaście razy więcej...
  Ostatnio te 10 zł kosztowało mnie 70 (tylko proste krwi i moczu).

 • Rafał Janiec

  Oceniono 6 razy 4

  A te badania to nie powinny być w ramach ubezpieczenia (bezpłatnie)? W końcu płacimy te składki, płacimy, a jak coś trzeba, to idź do lekarza prywatnie!

 • ergosumek

  Oceniono 3 razy 3

  Do kogo ten apel?
  Chyba do lekarzy tzw., pożal sie Boze, rodzinnych, żeby nie okradali pacjentów, na których dostają pieniadze na diagnostykę.
  Znajomą leczyli pół roku na nerwoból, a miała złamany kompresyjnie krąg...
  Ale to gadanie do ściany, minister powinien zmusić POZ do zlecania pewnych badań i to egzekwować.
  Tylko że on tego nie zrobi, bo sam jest lekarzem.

 • poljack

  Oceniono 1 raz 1

  I znowu profilaktyka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A ja się pytam gdzie podziały się badania okresowe pracowników ? Badanie to w moim przypadku okulista neurolog i psychotesty a GDZIE reszta ???!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX