Popraw metabolizm i pracę jelit: 5 doskonałych źródeł błonnika

Eliza Dolecka, Piotr Szubryt
27.05.2015 17:21
Aby utrzymać wagę w ryzach, sprawnie trawić i po prostu dobrze czuć się we własnym ciele, każdego dnia potrzebujemy 20 do 40 g błonnika pokarmowego.

Większość Polaków nie zjada nawet 15 g. Panuje też błędne przekonanie, że aby dostarczyć zalecaną dawkę, konieczne jest zjadanie ogromnych porcji 'zieleniny'.

Okazuje się jednak, że niedobór łatwo uzupełnić. Niektóre produkty spożywcze (np. orzechy kokosowe czy czerwona fasola) to prawdziwe bomby błonnikowe. Wśród nich znajdziesz nie tylko smaczne przekąski, ale także prawdziwe łakocie. Dzięki naszemu filmowi możesz także ustalić, ile mają kalorii i czy obfitość błonnika to ich jedyna zaleta.

Dla tych, co wolą czytać, poszerzona wersja artykułowa .
Dołącz do serwisu Zdrowie na Facebooku!
Więcej o:
Komentarze (13)
Zaloguj się
 • fakit.pl

  Oceniono 10 razy 10

  Wystarczy zwykła owsianka na wodzie co rano.
  Pół kilo kosztuje 2 zł, taniej chyba już się nie da.

 • jokawie

  Oceniono 20 razy 10

  Wszystko w porzadku tylko mnie po błonniku wypycha ,czuje sie pełna ,nie chce mi sie poruszac .zle sie czuje

 • joankb

  Oceniono 6 razy 6

  Kuźwa, albo film, porządnie zrobiony, albo tekst.
  Te wasze czytanki z bum-bum w tle są chyba dla niedorozwiniętych.

 • mipp

  Oceniono 6 razy 0

  a po tej "bombie błonnikowej" niestety jest potem "kanonada". Nie polecam, ja wolę dietę ubogoresztkową i czyste powietrze. Wbrew pozorom organizm zupełnie dobrze sobie radzi bez błonnika.

 • je-basia

  Oceniono 22 razy 0

  Szparagi się kończą, to teraz reklamujecie bombę cukrową. Banda durniów na zleceniu koncernów handlowych!

 • Teresa Resko

  Oceniono 25 razy -1

  Odchudzać się to trzeba wiedzieć jak to zrobić. Ja stosowałam dietę 1000 kalorii, Dukana, Kwaśniewskiego. Efekty na krótko straszne jojo i do tego pojawiły się problemy z nerkami i wyniszczenie organizmu. Teraz wiem, ze sama dieta i do tego nieumiejętna niczego nie załatwi. To musi być cały system oparty na wiedzy. Zapoznajcie sie z ksiazką Odchudzanie z elementamii fizjologii i biochemii, tam pisza jak działa naprawdę nasz organizm obalaja mity na których żerują inni. Od 7 miesięcy odchudzam sie systemem fizjologiczny zgodnie z tą ksiazką. Mam 15 kg mniej bez jojo i czuję sie świetnie. Wyniki wróciły do normy i chce mi sie żyć. Można to zrobić z rodzimymy produktami, bez tabletek! Naprawdde lepiej wiedzieć co i jak robic bo mozna zrobić sobie krzywdę...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX