Doktorze, czy to coś poważnego? Błahe dolegliwości czy już choroba

Eliza Dolecka, montaż: Piotr Szubryt, czyta: Błażej Grygiel
19.05.2015 00:00
Serce bije zbyt szybko... Nagle złapał cię ostry ból w dole brzucha... 'Mrówki chodzą' po nogach, albo czujesz ból w klatce piersiowej przy wdechu... Wszyscy, od czasu do czasu, miewamy takie dolegliwości. Zwykle nie ma powodu, by zaraz pędzić do lekarza, ale zarazem nie chcemy przegapić czegoś poważniejszego.

To nie takie oczywiste, że jakiś objaw jest groźny lub nie. Wiele zależy od dolegliwości towarzyszących, okoliczności, w jakich symptom się pojawia, a także jak często. Banalne 'mrówki' w rzeczywistości mogą być poważnymi parestezjami, a przyspieszony puls (tachykardia) sygnałem, że coś złego dzieje się z tarczycą. Od stawiania diagnozy jest lekarz. My podpowiadamy jedynie, kiedy lepiej nie zwlekać z wizytą u niego w przypadku pojawienia się jednej z 5 częstych dolegliwości.

Dla tych, co wolą czytać, więcej przykładów

Dołącz do Zdrowia na Facebooku
Komentarze (7)
Zaloguj się
 • adrem-1

  Oceniono 29 razy 13

  Najbardziej podoba mi się stwierdzenie zgłoś się do lekarza. Niestety nasi medycy pierwszego kontaktu to głąby. Już więcej dowiem się od wujka google.
  Są 3 rodzaje białej śmierci:
  1) sól
  2) cukier
  3) lekarz pierwszego kontaktu.

 • szary212

  Oceniono 20 razy 4

  polski lekarz powie, że nic ci nie jest i każe jeść więcej magnezu, albo powie, że jesteś psychiczny i za bardzo się pieścisz - tyle z autopsji, kiedy miałam zakażenie pałeczką zakażenia płuc na pograniczu sepsy - sama sobie zdiagnozowałam poprzez posiew moczu

 • stary.gniewny

  Oceniono 5 razy 1

  czy to przechodzi?
  tak, na żonę i dzieci

 • Gummi Miś

  Oceniono 9 razy 1

  Najbardziej niewdzięczne są schorzenia skóry. Wszystkie objawiają się na tyle podobnie (jakieś plamki), że łatwo pomylić pieprzyk z czerniakiem i trądzik z toczniem. Tutaj są wypunktowane objawy najpopularniejszych chorób skóry: www.choroby-skory.blogspot.com/ . Warto sprawdzić i trzymać rękę na pulsie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX