Student medycyny apeluje: Oglądajcie swoją kupę!

źródło: Centrum Nauki Kopernik
11.03.2015 15:51
Musicie to zobaczyć. Edukacja medyczna i profilaktyka chorób układu pokarmowego nie musi być nudna! Co więcej: swobodna, niebanalna forma nie wyklucza profesjonalizmu i solidnej porcji rzetelnej wiedzy.

Na scenie tylko on, mikrofon i kilka szmatek, a jednak dowiesz się: dlaczego stolec jest zwykle brązowy, o czym świadczy zmiana koloru kału na żółty, czerwony, zielony lub czarny czym jest skala bristolska i jaki to ma związek z twoim wypróżnieniami, a przede wszystkim: po co zaglądać do sedesu, jeśli chcesz żyć dłużej i lepiej.

Wojciech Grabczan jest studentem ostatniego roku medycyny, naukowcem, animatorem Centrum Nauki Kopernik i windsurferem, niewątpliwie obdarzonym talentem scenicznym. Nic dziwnego, że jego prezentacja znalazła się w półfinale FameLab, konkursu, którego polską edycję organizuje Centrum Nauki Kopernik i British Council Polska.

Famelab to międzynarodowy konkurs, który zachęca naukowców - naturalnych rzeczników nauki - do zabrania głosu publicznie. Naukowcy stają przed jury i publicznością, by w 3 minuty przedstawić to, czym pasjonują się na co dzień w swojej pracy badawczej. Jeśli zrobią to rzetelnie, z charyzmą i pasją, mają szansę wygrać nagrodę główną. W tym konkursie zwycięzcą jest każdy. Uczestnicy: doskonalą swoje umiejętności prezentacji. Publiczność: zyskuje dostęp do nauki z pierwszej ręki, w najwyższej jakości, w zrozumiałej formie. Społeczeństwo i naukowcy: otwierają się na wzajemny dialog. Czy kupa może być fascynująca? Owszem.
Dla tych, co wolą czytać, więcej informacji o stolcu i jego wyglądzie znajdziecie tutaj.
Dołącz do Zdrowia na Facebooku
Komentarze (32)
Zaloguj się
 • basja7

  Oceniono 168 razy 164

  O czymś tak lekceważonym pan Wojtek opowiadał bardzo zajmująco, ciekawie, konkretnie i, że tak powiem, zachęcał do obserwacji. Gratuluję!

 • potp

  Oceniono 124 razy 112

  Kiedyś w muszli kibla była półka (za to dziura była bardziej z przodu i mniej się rzucała w oczy) i chcąc nie chcąc zawsze widziało sie swoje wydaliny. po spuszczeniu wody na półce było czysto. Teraz już się nie wiedzieć czemu takich muszli nie produkuje? Moda na centralną szeroką dziurę? Gdy wydalasz - wpada to od razu do tej dziury często ochlapując rozcieńczonymi feekaliami poośladki. Nie jest się w stanie zobaczyć, co sie wydaliło, ile by sie spłukiwało, zawsze to coś bedzie tylko rozcieńczonym szaambem. W miejscach publicznych to bardzo niehigieniczne i sanepid powinien zakazać tych nowoczesnych muszli!

 • cyrkon

  Oceniono 88 razy 84

  Ech, kupa nienawiści do tego młodego. Moim zdaniem-niezły wykład! Jest do poprawienia to i owo, ale ogólnie-dobrze! Tak trzymać, panie Wojtku!

 • jasio.4

  Oceniono 38 razy 36

  Taka muszla, o której piszesz, nazywa się "z lustrem płaskim". W Polsce są produkowane ale niemodne. Ja kupiłem w Niemczech!

 • extrafresh

  Oceniono 42 razy 36

  Modelki z Instagrama propsują.

 • tom_39

  Oceniono 19 razy 19

  A zatem o to chodziło modelkom w Dubaju ?!!!! Po prostu sprawdzały stan zdrowia arabskich szejków. Ufff, już myślałem ,że one ...

 • antonow2

  Oceniono 16 razy 14

  Treść - ciekawa i ważna, forma - wymaga dopracowania.

 • student_zebrak

  Oceniono 19 razy 7

  Jesli bedzie teczowa, to mam sie bac czy cieszyc?

 • art_102

  Oceniono 3 razy 3

  Wszystko ok, ale kupieniem wc z "siodełkiem" graniczy z cudem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX