Uwaga, ślisko! Jak upadać, żeby się nie połamać? Podpowiada ortopeda

Dzień Dobry TVN/x-news
19.02.2015 00:33
Niby zima łagodna, a o upadek łatwo, szczególnie przy skokach temperatury i opadach deszczu ze śniegiem. To, czy bliskie spotkanie z podłożem skończy się jedynie siniakiem, czy poważnym urazem, w tym złamaniem, w znacznym stopniu zależy od nas. Ortopeda Adrian Rymarczyk przekonuje, że techniki upadania należy uczyć już dzieci. To możliwe, skoro rzadko dochodzi do groźnych kontuzji podczas treningów judo. Nie chodź z rękami w kieszeni, nie wysuwaj ręki, chroń głowę: co jeszcze i jak można zrobić? Sprawdź!
Dołącz do serwisu Zdrowie na Facebooku!

Dla tych, co wolą czytać, więcej o zagrożeniach na lodzie
Więcej o:
Komentarze (10)
Zaloguj się
 • jar_i_mir

  Oceniono 24 razy 20

  Kontuzji podczas treningów judo nie ma, bo tam naukę zaczyna się od trenowania upadków. Zwykły człowiek na ulicy nie ma szans zastosować się do żadnych rad, bo w czasie upadku działają wpojone wcześniej automatyczne mechanizmy a nie wyuczone rady.

 • student_zebrak

  Oceniono 16 razy 14

  nalezy przed wyjsciem wypic. jak wiadomo, pijak spada na cztery lapy. koty tez ;)

 • zbig1113

  Oceniono 7 razy 7

  Najwięcej problemów pojawia się gdy człowiek próbuje się ratować przed upadkiem. Więc, zamiast starać się za wszelką cenę utrzymać równowagę lepiej pozwolić sobie upaść, a zaoszczędzony czas poświęcić na znalezienie odpowiedniego miejsca "lądowania", by po upadku wstać i pójść dalej..

 • alyra11

  Oceniono 1 raz -1

  przeczysz sam sobie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX