Samobadanie piersi - jak prawidłowo je wykonać?

Dzień Dobry TVN/x-news
15.09.2014 14:25
Ginekolog Joanna Pabich-Worożbit wyjaśniła w studiu 'Dzień Dobry TVN', jak i kiedy kobiety powinny same badać swoje piersi i dlaczego takie samobadanie jest ważne. - Jeżeli przełamiemy lęk i zaczniemy badać swoje piersi raz w miesiącu, to nauczymy się ich budowy i jeżeli pojawi się coś nowego, to będziemy najszybszym diagnostą - zachęciła specjalistka i podkreśliła, że na początku takie badanie może być stresujące. Aktorka Monika Jarosińska zdradziła natomiast, że kiedyś sama wykryła u siebie guzek, który na szczęście okazał się być tylko niegroźną torbielą.
Jeśli nie możesz nadążyć za obrazem, skorzystaj z zestawu tablic, które pokazują, jak krok po kroku badać piersi . Przypominamy także, którą częścią dłoni się badać, w którym dniu cyklu, jak często w zależności od wieku, itd.

Dołącz do serwisu Zdrowie na Facebooku!
Więcej o:
Komentarze (3)
Zaloguj się
 • lord_viadro

  Oceniono 1 raz -1

  a panie redakturki, nie mogły siebie pomiziać, znaczy zbadać wzajemnie..?? ;)

 • zal.p.l

  Oceniono 2 razy -2

  No tak, kolejna feminazistowska próba zawłaszczenia problemu, a co za tym idzie kasy z NFZ. Tymczasem ten problem staje się poważny także dla mężczyzn. Co raku na raka piersi choruje kilkuset panów a ilu dostaje pomoc ? W Polsce ANI JEDEN. Żadne męzcyznza nie dostaje pomocy, nie jest kierowany na profilaktykę, nie jest zapraszany na badania. Chamstwo babsztyli siegnelo zenitu ! Wstretne złodziejki zagarną wszystko co ma wartość.

 • ko_menta_tors

  Oceniono 9 razy -3

  krok po kroku...

  tak, tak, najpierw piersi, oczywiście, krok zdecydowanie po...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX