Lubrykanty: wodne, żółte, niebieskie

Dobry seks
09.02.2016 11:27
Niedobrze dzieje się w związku, gdy partnerzy nie mówią sobie po prostu, że mieliby ochotę spróbować seksu z wykorzystaniem lubrykantów - przekonuje seksuolog Izabela Jąderek. Człowiek nie powinien czuć się oceniany w tak intymnej kwestii, jak seksualność.

Doraźnym, ale możliwym do stosowania przy każdym stosunku, sposobem zaradczym w przypadku suchości pochwy są lubrykanty. Specjalistka przypomina, że do jej nawilżenia nie nadają się jednak zwykłe kosmetyki. Specjalne preparaty na bazie wody, o odpowiednim pH i zawierające tylko naturalne składniki, pozwolą nam uniknąć podrażnień i nie przyczynią się do późniejszych ewentualnych stanów zapalnych.

Oczywiście, lubrykanty nie są przeznaczone wyłącznie dla par z problemem suchości pochwy. Specjalne żele rozgrzewające czy wychładzające pozwalają na urozmaicenie seksu i intensywniejsze doznania. Rozgrzanie ścianek pochwy, ale także penisa, poprawia ukrwienie tkanek i w efekcie silniejszy orgazm. Wychłodzenie dla odmiany pozwala nie tylko wydłużyć stosunek. Po co jeszcze lubrykanty? Zobacz!

'Dobry seks' to cykl w którym Agnieszka Wirtwein-Przerwa i jej goście rozmawiają o zagadnieniach dotyczących ludzkiej intymności. Ciąża, związki, seks - w tym programie nie ma tematów tabu. Oglądaj, a na pewno dowiesz się czegoś nowego! Pozostałe odcinki cyklu znajdziecie tutaj.
Więcej o: