Czy obrączka wyleczy jęczmień? [NaZdrowie]

mmr / Gazeta.pl
29.11.2017 11:10
Jęczmień to powszechna dolegliwość, która - ze względu na swoją popularność i dość irytujący charakter - doczekała się mnóstwa domowych sposobów 'leczniczych'. Niektórzy zalecają okładanie oka torebką herbaty, inni - przytykanie srebrnej łyżeczki. Jednak najsłynniejszą metodą radzenia sobie z jęczmieniem jest pocieranie go złotą obrączką. Czy to działa?

NaZdrowie to cykl wideo poruszający kontrowersyjne tematy związane ze światem medycyny. Opisujemy aktualne trendy i staramy się rozstrzygnąć, z czym mamy do czynienia - faktem czy mitem. Wszystkie odcinki możesz obejrzeć tutaj.

Dołącz do Zdrowia na Facebooku!
Więcej o:
Komentarze (9)
Zaloguj się
 • sacc77

  Oceniono 50 razy 50

  Znów wracacie do kretyńskiego zwyczaju "Chcesz wiedzieć to obejrzyj filmik"
  A gdzie jest wersja dla umiejących - w odróżnieniu od redakcyjnej gimbazy - CZYTAĆ?

 • dziala_nawalony

  Oceniono 5 razy 5

  od lat stosowany sposób przez wiele osob, skuteczny ponad wszelka watpliwosc = zlota obraczka,(lecz nie zlote pierścionki)

 • fuw444

  Oceniono 3 razy 3

  Gdy byłem dzieckiem miałem problem z jęczmieniami. Co parę miesięcy mi się robił, raz to nawet taki, ze do dziś mam przerwę w rzęsach. Moja babcia jest internistą i smarowała mi to różnymi maściami, i nic (to był początek lat 90). I dopiero pocieranie złotem mi pomogło, mimo, że nawet ja jako dzieciak uważałem że to zabobon. Wystarczyło raz potrzeć, i po 2 dniach problem znikał. Just sayin'

 • ojciec_belzebub

  Oceniono 7 razy 3

  Skuteczne jest po prostu ciepło. Nie ma różnicy, czy przez pocieranie, czy przez ciepły kompres. A że złoto jest dodatkowo zmitologizowane jako "czyste", to dlatego złoto. Jednak ze względu na działanie bakteriobójcze prędzej obstawiałbym pocieranie srebrnymi przedmiotami. Może stąd przykładanie ciepłych łyżeczek (srebrnych).

 • drdr2

  Oceniono 2 razy 2

  Skuteczny jest ciepły kompres. Gorąca woda w małej buteleczce (np po lekarstwie) przykladana do jęczmienia.

 • piotr33k2

  Oceniono 1 raz 1

  działa jak najbardziej i skutecznie ,sprawdzone praktycznie i osobiście .

 • xynat

  0

  I co działa? Mam w przeglądarce zablokowane filmy, z powodu miliardów reklam na stronach, więc poproszę o wersję dla potrafiących czytać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX