Czy stawianie baniek leczy? [NaZdrowie]

mmr / Gazeta.pl
21.11.2017 13:26
Stawianie baniek obrosło legendą. I trudno się dziwić, bo znane było już w starożytnych Chinach i do dziś jest elementem tradycyjnej medycyny chińskiej. Bańki z powodzeniem przeniosły się do Europy i zagościły w naszych domach - z pewnością każdy z nas kojarzy budzące grozę, zasysające szklane narzędzia. Czy naprawdę 'wyciągają chorobę' z organizmu?

NaZdrowie to cykl wideo poruszający kontrowersyjne tematy związane ze światem medycyny. Opisujemy aktualne trendy i staramy się rozstrzygnąć, z czym mamy do czynienia - faktem czy mitem. Wszystkie odcinki możesz obejrzeć tutaj.

Dołącz do Zdrowia na Facebooku!
Komentarze (32)
Zaloguj się
 • bieniek.d

  Oceniono 40 razy 32

  Stawianie baniek powoduje "siniaki" czyli pakanie naczynek krwionosnych. Wywołuje to miejscowe niegroźne zapalenie. Organizm reaguje na to wzmozoną produkcją przeciwciał. Te przeciwciała pomagają leczyć chorobę przeciw której stawiamy bańki

 • pogra55

  Oceniono 30 razy 26

  Stosuję bańki bezogniowe szklane i gumowe od 25 lat .Robię to rzadko,tylko wtedy gdy infekcja jest silna i organizm słabo reaguje na inne środki .Bańki pomagają bardzo szybko.Jest jednak pewien problem.Po zabiegu przy chorobie należy kilka dni pozostać w łóżku.Bańki ,w moim przypadku, całkowicie zastępują antybiotyki.Trzeba jednak uważać jeśli ma się delikatną skórę ,czy brodawki .Gumowe bańki przystawiam na bolące mięśnie i stawy.Działa.Obecnie wyczynowi sportowcy również stosują ten sposób do regeneracji.Niestety jest to metoda tania ,bezinwazyjna ,w związku z tym "niepotwierdzona" według medycyny akademickiej, pomimo wielowiekowej praktyki .

 • 3-kuleczka

  Oceniono 22 razy 20

  bańki są bolesne,..co za idiota to pisał ?

 • kosula

  Oceniono 29 razy 19

  Poprostu bańki są do du.py bo apteki nie zarabiają i firmy farmaceutyczne kupisz raz i bez wydawania kasy byś się wyleczyl i co by było wtedy

 • sandwich1

  Oceniono 19 razy 19

  Czy ktoś może odpowiedzieć na pytanie zawarte w tytule? Nie chce mi się oglądać.

 • szejski

  Oceniono 21 razy 17

  Czy jest też odcinek o popularnym obecnie wśród lekarzy leczeniu infekcji wirusowych antybiotykami?

 • pa3a3

  Oceniono 22 razy 16

  Jak bylem dzieciakiem (5-12 lat, polowa lat 80-tych) lat to co roku mialem zapalenie pluc albo oskrzeli. Antybiotyki dzialaly tak sobie albo wcale i choroba zawsze sie konczyla, gdy przygodzila znajoma babci i stawiala banki. Po bankach 1 max 2 dni i wracalem do zdrowia. Nidgy tez nie mialem zadnych efektow ubocznych. Deilikatne zaczerwienienia na skorze znikalu po 2-3 godzinach.

 • Oceniono 20 razy 16

  tak perfidnej reklamy Rokefelera nie widziałem już dawno. Gdyby nie Bańki nie było by mnie na tym świecie.

 • czechy11

  Oceniono 20 razy 14

  Osobiście w banki wierzę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX