Czy maski chronią przed smogiem? [NaZdrowie]

mmr / Gazeta.pl
31.10.2017 13:26
Idzie zima, a wraz z nią sezon grzewczy. Dodajmy do tego samochodowe spaliny, sporo miejskiego betonu, niesprzyjające warunki pogodowe i geograficzne, a otrzymamy bardzo szkodliwy dla nas smog. Jak się przed nim chronić? Coraz więcej osób nosi maski antysmogowe. Co warto wiedzieć przed wybraniem tej właściwej?

NaZdrowie to cykl wideo poruszający kontrowersyjne tematy związane ze światem medycyny. Opisujemy aktualne trendy i staramy się rozstrzygnąć, z czym mamy do czynienia - faktem czy mitem. Wszystkie odcinki możesz obejrzeć tutaj.

Dołącz do Zdrowia na Facebooku!
Więcej o:
Komentarze (51)
Zaloguj się
 • zraluk7

  Oceniono 39 razy 27

  Więcej węgla. Zakazać budowy wiatraków - brawo PIS. Wstaliśmy z kolan i kładziemy sie do trumny.

 • xmisiakx

  Oceniono 17 razy 11

  Elektrownie i elektrociepłownie na węgiel są ekologiczne z powodu filtrów i sposobu spalania. Najgorzej jest z tzw. małą emisją czy domki jednorodzinne.
  Brakuje nam jądrówki.

 • herr7

  Oceniono 13 razy 9

  Śmierdzi bardziej niż za komuny. Jeden z powodów -dawniej zimy były ostrzejsze i ludzie musieli kupować węgiel lub koks, żeby przetrwać dwa miesiące mrozów. Dzisiaj wielu uważa, że na te dwa-trzy tygodnie wystarczy im śmieci. Węgla więc nie kupują. A gaz jest dużo droższy. Jak można wyjść z tego dołka? Najlepsze rozwiązanie to instalacja nowych systemów grzewczych w ciągu 3-5 lat i odpisanie kosztów od podatku. Można w końcu określić kwotę zależnie od powierzchni i rodzaju systemu. I jedna zasada - im system ogrzewania bardziej ekologiczny, tym większy zwrot pieniędzy.
  A po 5 latach kontrola przy użyciu czujników zainstalowanych na dronach.

 • spam_box

  Oceniono 7 razy 5

  Na jakimś kulu czy innej uczelni boziologicznej powinni prowadzić badania nad zasilaniem i ogrzewaniem ze zdrowasiek.

 • alex444444

  Oceniono 4 razy 4

  Szczypie w oczy. Na to akurat maseczki nie pomogą.

 • 55kris

  Oceniono 1 raz 1

  A może szanowny pan Radziwiłł wylazłby z klimatyzowanego biura i pooddychałby trochę powietrzem Warszawy czy Krakowa. Może się nie zaciągać! Bo palenie pewnie już rzucił (to była rada tego lepszego sortu dla Polaków gorszego sortu rok temu)...

 • stefffon

  Oceniono 3 razy 1

  ale przeciez Polska to kraj katolicki, ludzkie zycie jest tylko tymaczasowe i bez znaczenia! Szybciej umrzecie, to szybciej będziecie w niebie, krainie wiecznej szczęsliwości! Powinniscie się cieszyć!

  A jak zachorujecie na raka, to pamietajcie słowa św. Matki Teresy, że cierpienie zbliża do Jezusa!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX