Czy supertwarde podłoże jest najlepsze dla pleców? [NaZdrowie]

10.10.2017 10:21
Bolą cię plecy? Z pewnością niejeden raz słyszałeś, że w takim razie musisz spać na twardym materacu, a najlepiej w ogóle na podłodze. Trzeba przyznać, że takie ascetyczne sposoby są mało przyjemne. Czy miękkie posłanie to rzeczywiście zabójca kręgosłupa?

NaZdrowie to nowy cykl wideo poruszający kontrowersyjne tematy związane ze światem medycyny. Opisujemy aktualne trendy i staramy się rozstrzygnąć, z czym mamy do czynienia - faktem czy mitem.

Dołącz do Zdrowia na Facebooku!
Komentarze (11)
Zaloguj się
 • izopropanol

  Oceniono 10 razy 8

  Tak, bolały mnie plecy. Zamiast radzic sie idiotow w necie poszedłem do lekarza. Diagnoza, rak płuca. Poszło sprawnie , wycieli jedno, dzieki temu zyje i moge ten komentarz pisac. Pewnie jakbym tu przeczytał artykuł to bym zmieniał materace, zażywał suszone sliwki , biegał co rano i co tam jeszcze wymyslicie. Reklamacji bym nie zgłosił bo byłbym martwy.

 • mimikra1975

  0

  Ja muszę mieć średnio miękki. Jak idę do syna spać czasem, on ma twarde łóżko właśnie, to tak mnie bolą plecy, jak diabli!

 • jsbmw

  0

  Tylko miękkie materace: sprężynowe, z gąbki, dmuchane lub wodne. Miękkie do tego stopnia by ciało leżało rozluźnione takie "sflaczałe". Na twardzielach sypiam też (bo muszę) ale budzę się wcześnie z obolałymi gnatami, poprzewracam się pokombinuję z leżeniem na boku, na brzuchu, na plecach i... wstaję wku...ny.
  Ps. Coś tak nakombinowałem, że filmik mi nie działa... i nie żałuję tego. :), więc komentarz jest "na żywca".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX