Czy szczepionki wywołują autyzm? [NaZdrowie]

mmr / Gazeta.pl
29.08.2017 13:37
Szczepionki to jedno z najważniejszych osiągnięć medycyny. Dzięki nim udało nam się pozbyć wielu chorób zakaźnych, a zasięg innych znacznie ograniczyć. Mimo to w siłę rosną ruchy antyszczepionkowe, których zwolennicy są przekonani o szkodliwości szczepień. Uważają między innymi, że szczepienia powodują autyzm. Jak jest naprawdę?

NaZdrowie to nowy cykl wideo poruszający kontrowersyjne tematy związane ze światem medycyny. Opisujemy aktualne trendy i staramy się rozstrzygnąć, z czym mamy do czynienia - faktem czy mitem.

Dołącz do Zdrowia na Facebooku!
Więcej o:
Komentarze (36)
Zaloguj się
 • jhbsk

  Oceniono 4 razy 2

  Proepidemicy otrzeźwieją, gdy ich dziecko umrze.

 • loneman

  Oceniono 1 raz 1

  Hmm taki wysyp "autorytetow" medycyny i samozwanczych "znachorow" a jakos nie umieja nic leczyc korzystajac w razie wypadku, ciezkiej choroby w kregach tej "zlej" bo akademickiej medycyny..
  Ciekawe, ze u nas nie posadza sie tez szczepionek o epidemie glupoty patrzac na ilosc zabojstw, gwaltow, pobic na tle rasistowskim czy wyniki ostatnich wyborow:/

 • epoxy1 x

  Oceniono 3 razy 1

  Autyzm w Polsce dostaje się od czytania artykułów z Wyborczej. Dochodzi jeszcze stupor. :-)

 • aron2004

  Oceniono 5 razy 1

  Autyzm jest spowodowany przez smog
  healthland.time.com/2012/11/27/autism-and-air-pollution-the-link-grows-stronger/
  Ale na ograniczeniu smogu straci Putin bo on żyje z ropy więc próbuje wmówić ludziom że autyzm ( i rak) jest od szczepionek.

 • Kasia Krentz

  0

  Szczepionki to osiągnięcie medycyny, a mimo to ludzie wierzą w głupoty. Jak już korzystacie z neta to chociaż z normalnych źródeł zacznijcie korzystać, jak z zaszczepsiewiedza.pl

 • klm747

  Oceniono 2 razy 0

  pierdo.le wasze filmy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX