Czy amigdalina leczy raka? [NaZdrowie]

mmr / Gazeta.pl
23.08.2017 07:35
Amigdalina, zwana też przez niektórych witaminą B17, uznawana jest w kręgach medycyny alternatywnej za lek na raka. Jak jest naprawdę? Czy substancja zawarta w pestkach owoców ma cudowne prozdrowotne działanie? Dyskusje na ten temat toczą się już od prawie stu lat - mimo wszystko temat wciąż pozostaje gorący.

NaZdrowie to nowy cykl wideo poruszający kontrowersyjne tematy związane ze światem medycyny. Opisujemy aktualne trendy i staramy się rozstrzygnąć, z czym mamy do czynienia - faktem czy mitem.

Dołącz do Zdrowia na Facebooku!
Więcej o:
Komentarze (41)
Zaloguj się
 • hhesse

  Oceniono 13 razy 11

  Amigdalina leczy raka? A konkretnie jakiego? Gruczolakoraka, raka podstawnokoórkowego? Jakiego? A mięsaki, czerniaki, glejaki, GIST, guzy neuroendokrynne też? Białaczki, chłoniaki i szpiczaki? W każdym stopniu złośliwości histologicznej i stadium zaawansowania? Z rozsianymi przerzutami też? Mięsaka mojego psa też wyleczy? Bo ja postawiłam na chirurga i jego umiejętności, ewentualnie w odwodzie na radioterapię. A może powinnam zostawić guza, niech sobie rośnie, aż da przerzuty i karmić zwierza pestkami. I od stu lat się toczy dyskusja? Rili? To trochę dziwne, bo powinniśmy już mieć dziesiątki tysięcy wyleczonych...

 • inzynier_wroclaw

  Oceniono 10 razy 8

  W całej Europie poza oczywiście tylko Polską nowy lek gwarantujący brak nawrotów białaczki jest refundowany. U nas po kolejnej turze wyniszczającej chemii odwleka się nawrót przeszczepem szpiku, bo nie ma innego wyjścia i podaje refundowane leki przeciw odrzuceniu przeszczepu do końca życia. I to po kilku turach życia na rencie zamiast pozostając w pracy. Zmieńmy ministerstwo zdrowia na kompetentne i skończy się problem leczenia u znachorów. Leki 75+ są fajne, bo to dobre hasło dla seniorów, ale działania sensowne już nie bo to trzeba się znać, a nie rzucać hasła i efekt jest taki, że ludzie którzy jeszcze chcą tu żyć leczą się czym i u kogo mogą i to nie wina naiwności tylko przymusu.

 • korkodyl_nilowy

  Oceniono 19 razy 5

  Co jakis czas jakis cwaniak podrzuca na rynek
  a to preparat tolpy,
  a to wilkakore,
  a to boszobra,
  a to wode zywa i martwa
  a to pestki moreli,
  a glupki lykaja i placa...

 • Kasia Kowalska

  Oceniono 10 razy 2

  Więc dlaczego Min.Zdrowia pozwala na sprzedaż .A NARÓD SIĘ CHCE RATOWAĆ i to kupuje,bo nasz opieka lekarska jest pod psem.Zanim dostaniesz się do specjalisty,to albo już umrzesz albo już za póżno na leczenie.Nienawidzę NFZ,to jest instytucja do bani.

 • ilchi

  Oceniono 1 raz 1

  Zainteresowanym tematem polecam bardziej profesjonalnie napisany artykul tutaj: draxe.com/apricot-seeds/

 • felicjan.dulski

  Oceniono 1 raz 1

  Na zdjęciu przedstawione są pestki moreli.
  Ale to moje prywatne zdanie.

 • ola_dom

  Oceniono 13 razy 1

  Bo pestki z brzoskwiń faktycznie mogą szkodzić.
  Amigdalina jest w pestkach moreli.
  Taka tam nic nie znacząca różnica...:>

 • jackreacher

  0

  A moze jednak leczy: h t t p://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0105590

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX