Naukowcy przypadkiem odkryli, że te larwy potrafią jeść plastik. Wszyscy na tym skorzystamy

mmr / wideonews
27.04.2017 15:00
To, że larwy ćmy woskowej potrafią zjadać plastik, okazało się przez przypadek. Naukowczyni Federica Bertocchini hobbystycznie zajmuje się pszczelarstwem. Larwy ćmy woskowej są znane z tego, że - jak sama nazwa wskazuje - wyjadają wosk z uli. Bertocchini wyjmowała robaki z ula i wkładała je do plastikowego woreczka. Zostawiła je tam i po jakimś czasie ujrzała, że larwy wygryzły sobie drogę na zewnątrz. Bertocchini szybko nawiązała współpracę z Uniwersytetem Cambridge. Grupa naukowców doszła do wniosku, że larwy mogą pomóc w ratowaniu środowiska.
Więcej o:
Komentarze (9)
Zaloguj się
 • incipit

  Oceniono 10 razy 8

  Jak więzień ucieka z więzienia wyłamując kraty to jeszcze nie oznacza, ze zjada te kraty.

 • t.t

  Oceniono 4 razy 4

  Ale podobno ten zjedzony plastik larwy skutecznie wydalają, tyle tylko że w mniejszych kawałkach. "Zjeść" nie zawsze znaczy "przetrawić".

 • representation1

  Oceniono 10 razy 2

  To chyba pisała jakaś dziennikarzyni.

 • thea19

  Oceniono 1 raz 1

  mole spozywcze tez wygryzaja dziury w plastiku. dostane nobla? bo dalej nikt juz nie raczyl zbadac co sie dzieje z wydalonym plastikiem (zapewne jest go tyle samo na koncu ukladu pokarmowego co na poczatku).
  i tak szczerze: robaki??? wtf???

 • hegemon123

  Oceniono 1 raz 1

  Robaki... o boszsz... żegnaj gazetko

 • igor.bilyj

  Oceniono 3 razy 1

  Dawno, dawno temu zamknąłem szerszenia w pudełku po zapałkach. Przez noc zdołał wygryźć dziurę i uciec, a ścinków narobił tyle, że całe pudełko było nimi wypełnione.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX