Nie pijesz mleka, bo myślisz, że to zdrowe? Możesz sobie zaszkodzić

mmr / wideonews
21.04.2017 15:30
Naukowcy z brytyjskiego ośrodka National Osteoporosis Society przeprowadzili badania dotyczące spożycia mleka. Szczególną uwagę zwrócono na grupę osób poniżej 25. roku życia. Dlaczego? Dostarczanie wapnia w tym wieku jest szczególnie ważne; jeśli nie zbuduje się mocnych kości do trzydziestki, potem nie można tego nadrobić. Tymczasem wielu młodych badanych znacznie ograniczyło spożycie mleka lub zupełnie z niego zrezygnowało. Według NOS może to być skutek rozmaitych modnych diet, które doradzają odstawienie laktozy.

To także może cię zainteresować:

Mnóstwo wapnia bez laktozy - gdzie go szukać? [TOP 10 produktów spożywczych]

Nie bądź przedwcześnie wapniakiem: pamiętaj o wapniu

Mleko szkodzi czy pomaga? Dietetyk: 'Zastanówmy się chłodno i szczerze. Tu jest co najmniej osiem półprawd'

Polaku, nie bój się nabiału! Skąd się biorą niedobory wapnia?
Komentarze (38)
Zaloguj się
 • starykawaler35

  Oceniono 32 razy 16

  to co jest serwowane w kartonach i petach nie ma nic wspolnego z mlekiem...

 • wiola140872

  Oceniono 18 razy 14

  a najlepsze ze tu news z wykrzyknikiem na czerwono krzyczy ze mleoko trza pic..a pod filmikiem link do artukulu pt. mnóstwo wapnia bez laktozy-top 10 produktów..brawo, coż za prawdziwie merytoryczy i profesjonalny portal...zwykla zbieranina niby-faktow i niby-badan i niby-artukułow bez analizy, bez pogłębienia i bez sensu..

 • auxlux

  Oceniono 20 razy 12

  Dorosłe słonie nie piją mleka, a mają silne kości :) W warzywach i owocach jest wystarczająco dużo wapnia, nie trzeba pić mleka.

 • a_imie_moje

  Oceniono 27 razy 7

  Widzę, że przetwórcy (odpowiednie słowo) mleka w biały napój o wstrętnym smaku mają chyba problem, skoro się chwytają takich zagrywek :-)
  Nie wiem, jak tam moda, ale u mnie w rodzinie żadne z nas nie trawiło mleka zwierzęcego od urodzenia (zwracanie mieszanek mlecznych opartych na takich mlekach i te sprawy).
  Przeżyliśmy dzięki naszym mamom, dzięki niektórym owocom i dzięki potem soi (niestety).
  Jakoś nie ma u nas w rodzinie osteoporozy :-)

 • czemrok

  Oceniono 4 razy 4

  Matka jest od karmienia dziecka. Czy krowa karmi mlekiem krowę lub byka ?

 • mumel4

  Oceniono 4 razy 4

  Chętnie napiję się mleka , tylko gdzie prawdziwe mleko można legalnie kupić ? Chyba najpierw trzeba by kupić mleczną krowę ?

 • Marek Podlewski

  Oceniono 7 razy 1

  Kwaszę mleko z mlecznej doliny sukcesywnie czyli nowe wlewam don starej butelki. Czasem wystawiam na słońce aby przyśpieszyć proces.Mam 69lat i tylko 4 braki w uzębieniu. Mój dziadek w wieku 96lat wypijał ponad 2 litry mleka od krowy i "szuflady"nie potrzebował.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX