Krioterapia miejscowa - łagodzi ból, pozwala wykonywać ćwiczenia rehabilitacyjne

Eliza Dolecka, Andrzej Trocki
12.02.2017 11:08
To nie jest odkurzacz, a z dyszy nie wydobywa się zwykłe powietrze. Krioterapia miejscowa to cenna technika wspomagająca w rehabilitacji i leczeniu bólu.

Trudno o sprawną współpracę z fizjoterapeutą, gdy chore miejsce boli i ma ograniczoną ruchomość. Po miejscowym znieczuleniu jest zdecydowanie łatwiej. Pozwala na nie krioterapia miejscowa.

Oczywiście, krioterapia miejscowa to tylko jedna z wielu metod, które pozwalają na taki efekt. Jest jednak wyjątkowo skuteczna, dobrze znoszona przez pacjentów i zapewne dlatego dość popularna: można ją wykonać w większości ośrodków rehabilitacyjnych. Zarazem trzeba pamiętać, że o celowości zabiegu czy jego częstotliwości musi decydować lekarz.

Po co krioterapia? Choćby w celu łagodzenia ostrego bólu różnego pochodzenia, zmniejszeniu obrzęku, ułatwieniu rehabilitacji po złamaniach, zwichnięciach czy przy zmianach zwyrodnieniowych.

Jak długo trwa zabieg leczenia zimnem? Dlaczego leczone miejsce nie może znaleźć się za blisko dyszy? Zobacz! Zabieg przeprowadzono w klinice rehabilitacyjnej Columna Medica w Łasku pod nadzorem fizjoterapeuty

Dołącz do Zdrowia na Facebooku!

Bolą cię plecy? Sprawdź, co może być przyczyną