Zmierz ciśnienie, ale dobrze! Dominika Ostałowska pokazuje, jak to zrobić

MODA NA SERCE
30.05.2016 11:10
Nadciśnienie tętnicze to jeden z głównych, pośrednich sprawców zgonów Polaków. Chociaż jego pomiar to w zasadzie prosta sprawa, wciąż tego nie robimy lub lekceważymy wyniki.

Dr nauk med. Agnieszka Pawlak, specjalista chorób wewnętrznych podkreśla, że wiarygodność pomiarów domowych jest szczególnie duża, ale tylko wtedy, gdy badanie jest prawidłowo wykonane, na dobrym sprzęcie.

Ambasadorka ogólnopolskiej kampanii 'Moda na serce', aktorka Dominika Ostałowska, która od dawna propaguje badania profilaktyczne kontrolujące funkcjonowanie układu krążenia, pokazuje, że nie chce być jak ten szewc, co bez butów chodzi. Mierzy ciśnienie i... Norma to wynik do 140/90 mmHg. Uwaga, tzw. ciśnienie graniczne, bezwzględnie wymagające dalszych kontroli, to 135/85 mmHg.

Czytaj więcej na temat nadciśnienia w Polsce

Za niskie ciśnienie to nie problem? Sprawdź!

Dołącz do Zdrowia na Facebooku!

Film powstał w ramach kampanii Moda na Serce
Więcej o:
Komentarze (2)
Zaloguj się
  • pazblo

    0

    Mój cicieniomierz nie zapamiętuje pomiarów, muszę je zapisywać w kalendarzyku. Ale robie to, mam porzadek :)

  • kreatywne_produkowanie

    0

    Pomiar z nadgarstka nie jest miarodajny. Każdy kardiolog powie ci, że nadgarstkowy ciśnieniomierz jest zły niezależnie od marki. Moją rada kupić dobry aparat z mankietem na ramie i iść z nim do lekarza w celu potwierdzenia jego wiarygodności.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX