Woda w kolanie: czym jest i skąd się bierze?

Eliza Dolecka, Magdalena Małecka
14.03.2016 00:59
Ortopeda Michał Drwięga: płyn, który się zbiera, nie jest wodą, dlatego nie może łatwo się wchłonąć. Znamy 3 główne przyczyny zbierania się płynu w obrębie stawu kolanowego

Po urazie w stawie kolanowym zbiera się krew. Czasem wystarczy, że uderzysz się lekko o róg stołu, a już jest problem, bo doszło do uszkodzenia naczynia krwionośnego.

Zmiany zwyrodnieniowe, przewlekłe, sprzyjają systematycznemu gromadzeniu się płynu surowiczego. To działanie systemu obronnego.

Nagły, silny ból i obrzęk może być skutkiem niewłaściwej diety. Jeśli ktoś ma predyspozycje, wystarczy karkówka z grilla i piwo na kolację, by rano pojawił się ból nie do zniesienia... To objaw dny moczanowej.

Kiedy konieczna jest wizyta u lekarza i ściągnięcie płynu? Czy problemy powrócą? Jak im zapobiegać? Zobacz!

Michał Drwięga jest specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu, z Carolina Medical Center, zajmuje się głównie leczeniem artroskopowym patologii stawu biodrowego przed wystąpieniem zmian nieodwracalnych, leczeniem chirurgicznym i artroskopowym stawu ramiennego, leczeniem schorzeń stawu kolanowego, traumatologią sportową oraz ortopedią i urazami u dzieci.

Czytaj więcej o dnie moczanowej (dawniej zwanej podagrą)

Dołącz do Zdrowia na Facebooku
Więcej o:
Komentarze (3)
Zaloguj się
  • ewaradecka7

    0

    Miałam opór przed stosowaniem okładów z kapusty, ale to działa. Do tego zażywałam Reumpapai i woda ze stawów zniknęła.

  • malamikaa

    Oceniono 1 raz -1

    U mnie lekarz kazał najpierw zrobić rentgen kolana. Znalazłam sobie pracownie na Piwnej 22, bo zależało mi na tym, żeby było bezpiecznie z małą dawką promieniowania, na nowym sprzęcie i t\m taki mają. Nie pamiętam jak pracują, więc warto najpierw zadzwonić tam na 698115115, żeby się upewnić, ale tak to nie ma problemu przyjmują od razu bez kolejki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX