Chrapanie można wyleczyć - prosty zabieg trwale pomaga 70-80% pacjentów

otolaryngolodzy24.pl
02.02.2016 17:34
Piotr Borowski, specjalista otorynolaryngolog, wykonuje zabieg wszczepienia implantów podniebiennych w znieczuleniu miejscowym. W ten sposób można szybko i stosunkowo mało inwazyjnie rozwiązać problem chrapania i chrapania z bezdechem.

Co trzeci Polak chrapie i zazwyczaj nie przejmuje się tą dolegliwością. Tymczasem: to może cię zabić. Wierzysz, że na chrapanie zwykle nie można nic poradzić? To nieaktualna wiedza.Warto zobaczyć, jak zrobić to nowocześnie, bo na chrapanie cierpi aż 13 mln Polaków, a w przypadku osób po 40-tym roku życia może dotyczyć aż 80 proc. panów.

Jedną z przyczyn jest zbyt wiotkie tzw. podniebienie miękkie. Jego usztwywnienie za pomocą implantów umożliwia likwidację falowania podczas snu i w efekcie chroni przed chrapaniem, a przede wszystkim groźnym dla życia bezdechem.

Czytaj więcej na ten temat: tutaj.

Film dzięki uprzejmości Poradni otolaryngolodzy24.pl

Dołącz do Zdrowia na Facebooku!
Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • kitaneczka

    0

    Ja się obawiam zabiegów i interwencji medycznych po tym jak wujek z błahą sprawą zmarł na stole operacyjnym. Nie mam bezdechu więc problem nie jest zagrażający życiu, a gdy występuje chrapanie wspomagam się listkami snoreeze na chrapanie i przechodzi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX