Jak szybko pozbyć się stresu? Te metody zajmą ci tylko kilka minut

Małgorzata Skorupa, Piotr Kowalik, czyta: Błażej Grygiel
02.10.2015 11:22
Współczesne tempo życia dostarcza wielu powodów do stresu. My proponujemy metody, które pozwolą ci rozładować napięcie w maksymalnie szybki sposób. Badania dowodzą, że wystarczy już kilka minut, aby przeprogramować umysł i ciało na lepszy nastrój. Jak? Sprawdź sam!

Badania naukowe dowodzą, że za pomocą odpowiednich technik możemy aktywować w mózgu obszary odpowiedzialne za spokój i wyciszenie, a przez to zmniejszyć poziom lęku i napięcia. Jak się okazuje, mamy również bezpośredni wpływ na to, na jakich częstotliwościach funkcjonuje nasz mózg: czy na tych stresogennych, czy na skłaniających do kreatywności i optymizmu. Terapia dźwiękiem, terapia śmiechem, akupresura - to niektóre sposoby, które mogą przynieść ukojenie, gdy zżera cię stres. Większość proponowanych przez nas czynności nie jest ani skomplikowana, ani czasochłonna, ani nie wymaga wiele więcej niż twoje dobre chęci. W nagraniu powyżej tłumaczymy, na jakiej zasadzie to działa i jak zastosować w praktyce. Życzymy powodzenia!

Tutaj pełen opis metod w formie pisemnej dla osób, które wolą czytać lub chcą dowiedzieć się więcej: 6 sposobów, żeby pozbyć się stresu w 15 minut albo krócej

Dołącz do nas na Facebooku
Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • solveig78

    0

    Ależ ołówek w zęby włożony w taki sposób jak pokazano w filmiku nie zadziała! Owszem, są badania, w których właśnie za pomocą ołówka uzyskiwano efekty mimiczny "sztucznego uśmiechu", który wywoływał radosny nastrój, ale ołówek wkładano do ust W POPRZEK, tak, by usta rozciągnęły się właśnie w uśmiech! W drugiej grupie w tym eksperymencie ołówek wkładano do ust tak, jak na filmie, ale zaciskając wargi w dzióbek, co wywoływało nastrój wręcz przeciwny!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX