Sport: co konkretnie ma z tego twój organizm?

Eliza Dolecka, Wawrzyniec Hłasko, czyta: Błażej Grygiel
16.09.2015 13:46
Zyski dla serca, płuc, kości, stawów, mózgu... Zbadane, sprawdzone, dowiedzione. Zatem: wstań z kanapy i rusz się.

Zmuszając ciało do wysiłku, poprawiasz ukrwienie mózgu, sprzyjasz wytworzeniu nowych połączeń między neuronami i uwolnieniu endorfin. I co z tego masz? Lepszą pamięć, szybsze uczenie się, poczucie szczęścia, sprawność intelektualną do późnej starości.

Pojemność płuc w spoczynku wynosi ok. 7 litrów powietrza. Podczas treningu minutowa wentylacja całkowita rośnie do ponad 100 litrów. Poprawia się pasaż treści pokarmowej w układzie trawiennym. Reguluje rytm serca, poprawia krążenie... Z tych wszystkich przemian wynikają konkretne zyski. Ochrona przed chorobami cywilizacyjnymi, młodszy wygląd, większa wydolność...

Zobacz, jak sport rekreacyjny wpływa na twoje zdrowie i wybrane narządy.

Dla tych, co wolą czytać:
Przegląd dyscyplin sportowych i ich wpływ na zdrowie
Szczegółowa analiza wpływu ruchu na organizm

Dołącz do Zdrowia na Facebooku!
Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • lena1224

    0

    Dziewczyny czy chcecie mieć super figurę, zrzucić parę kilo lub zacząć dbać o własne zdrowie ? to ze szczerego serca polecam tego Pana .igortreneronline. Ułożył mi chyba najlepszy plan jaki kiedykolwiek przerabiałam. Mam na myśli dietę, trening i suplementację(bo to też istotne) a taki pakiecik można zamówić na stronie od ręki. Praca w pozycji siedzącej i ciągłe przemieszczanie się autem źle wpłynęło na moje ciało jak i na zdrowie. Spróbowałam coś zmienić i się udało :) Jeżeli i wy chcecie coś zmienić to warto zajrzeć na .igortreneronline. bo jest tam teraz rabat 50% na wszystkie pakiety :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX