"Wiesz kochanie, nie musimy używać prezerwatywy..." Jak przekonać partnera, żeby zrobił test na HIV?

Jak by to powiedzieć
28.01.2015 13:23
Udany seks zależy od wielu czynników - liczy się uczucie, fantazja, otwartość, ale przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Często jest nam je w stanie zagwarantować wynik badań. Jak jednak przekonać partnera lub partnerkę do wykonania testu na HIV?

Jak by to powiedzieć... Ile razy zaczynaliście zdanie od takiej formułki? My też, dlatego w nowym cyklu zastanawiamy się, jak ubrać w słowa trudne i wstydliwe tematy.

Kim są nasi eksperci? To zwykłe osoby, które spotykamy na co dzień na ulicy: wróżka, reżyserka filmowa, artyści, muzycy, dziennikarze, handlowcy, marketingowcy, freelancerzy, czyli szeroki przekrój różnych ludzi z jednym wspólnym mianownikiem - nie boją się wypowiedzieć na tematy dla wielu ludzi krępujące.

Wydaje wam się pewnie, że bez problemu radzicie sobie w codziennych sytuacjach. Spróbujcie więc bez cienia zawstydzenia poprosić swoich gości o zdjęcie butów, kolegę z pracy o umycie rąk po wyjściu z toalety, albo partnerkę o ogolenie nóg. I to w taki sposób, by nie urazić drugiej połowy, a jednocześnie uzyskać efekt, o który nam chodzi! Jeśli nie wiecie jak ugryźć jakiś problem, koniecznie napiszcie w komentarzach, a my zapytamy o to osoby, dla których żaden temat nie jest tabu.
Więcej o: