Te potwory żyją w nas! Uwaga! Wyjątkowo odrażające!

Mateusz Sadowski, Eliza Dolecka, czyta: Błażej Grygiel
09.12.2013 10:36
Myślisz, że pasożyty to problem historyczny, ewentualnie dotykający najbiedniejszych społeczeństw? Ocenia się, że co 12. Polak może mieć tasiemca, co 7. glistę ludzką. Zdecydowana większość z nas żywi pasożyty. Najczęściej bez konsekwencji: w wyniku ewolucji one nie zjadają nas do końca, a my, z pomocą układu odporności, kontrolujemy ich liczebność... Ten mechanizm bywa jednak zawodny, dlatego coraz częściej w krajach zachodnich mówi się o potrzebie regularnego odrobaczania. Skoro robisz to dla psa i kota, dlaczego nie pomyślisz o dziecku? Być może takie myślenie to przesada. Na pewno jednak nie zaszkodzi pomyśleć o badaniach na obecność pasożytów, gdy gnębią cię typowe przy nich objawy: problemy z układem pokarmowym, niedokrwistość, osłabienie, etc.
Więcej o:
Komentarze (47)
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • teodor_jeske_choinski_1

  Oceniono 2 razy 0

  A ja mam swoj intymny maly swiat...

 • ppaolkaa

  Oceniono 12 razy 0

  fujjjjjjjjjjj, a właśnie jadłam kaszkę , popijając prawie kawą

 • onepiotrek

  Oceniono 24 razy -4

  przez chwilę na filmie mignął mi prezes Jarkacz... a potem prof. Pawłowska...

 • wiedmak3

  Oceniono 12 razy -4

  " dlatego coraz częściej w krajach zachodnich mówi się o potrzebie regularnego odrobaczania. " Chyba w spoleczenstwie srodkowoatlantyckim w ktorym redaktor zyje. Otoz brak robakow koreluje z zapadalnoscia na alergie i choroby autoimmunologiczne. Stad leczenie Crona-Lesniewskiego za pomoca owsikow swinskich. W wiekszosci wypadkow robaki sa nieszkodliwe nie dlatego ze sa atakowane przez uklad immunologiczny tylko ze sa dla niego niewidzialne.

 • wiedmak3

  Oceniono 16 razy -10

  elbertson, gosciu kolorowy, to o czy piszesz to pierwotniak nie robak, cos jak malaria. Nie opowiadaj gosci bzdur, majac dziecko z alergia nalezy mu zrobic testy na alergen.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX