Jak podkręcić metabolizm? Dietetyk radzi

28.07.2013 16:44
Po trzydziestce nasze zapotrzebowanie kaloryczne stale spada, średnio co 5 lat o 50 kcal dziennie. Chociaż zależy od wielu czynników, by uniknąć problemów trawiennych, a przede wszystkim odkładania się tkanki tłuszczowej, trzeba przemianę materii przyspieszać. Jest wiele skutecznych, niejednokrotnie uciążliwych, sposobów, by osiągnąć cel. Niewątpliwie do najprzyjemniejszych należy modyfikacja diety. Na początek wystarczy choćby wprowadzenie do menu papryczki chilli, obfitującej w kapsaicynę. Jak często ją jeść i do czego dodawać, żeby było smacznie i skutecznie, podpowiada Aneta Łańcuchowska z Poradni Dietetycznej hälsa. Przypomina także o znaczeniu w usprawnianiu metabolizmu białek, czerwonej herbaty, witamin z grupy B, wody i błonnika oraz podaje ich najlepsze źródła.

Zobacz więcej odcinków cyklu Jedz na zdrowie

Więcej o:
Komentarze (54)
Zaloguj się
 • Gość: Anty

  Oceniono 190 razy 170

  I to ma być cały artykuł? Filmy sobie w d*pę wsadźcie.

 • Gość: Miecz Onana

  Oceniono 200 razy 158

  Najlepiej podkręcić metabolizm masturbacją przez posiłkiem i po posiłku :).

 • Gość: cezar85

  Oceniono 86 razy 66

  Jak podkręcić metabolizm? cezar85 radzi

  uciekać jak najdalej od dietetyków

 • Gość: An.

  Oceniono 57 razy 49

  Miałam 'przyjemność' poznać panią Anetkę, niestety za 'drobną' opłatą 470zł za wizytę. Niestety na żywo wypowiada się również tak rzeczowo, jak na załączonym filmiku... poziom gw w gabinecie, nie polecam!

 • Gość: sdaf

  Oceniono 33 razy 29

  Pani pomyliły się kalorie z kilokaloriami. Czy to jest prawdziwa dietetyczka?

 • Gość: jejjjuuuu

  Oceniono 24 razy 22

  Jakie błędy o matko boska! Chilli podkręca metabolizm o max 100kcal na dobę(są badania w internetach). Kofeina już bardziej podkręca. A o niej ani słowa. 4 minuty tabaty dziennie to podkręcenie metabolizmu nawet o 700 kalorii na dobę. Dietetyczki niedouczone...

 • Gość: Gostek

  Oceniono 23 razy 21

  Pierdu, pierdu...

 • Gość: niezadowolony

  Oceniono 123 razy 11

  Cyt: "Po trzydziestce nasze zapotrzebowanie kaloryczne stale spada, średnio co 5 lat o 50 kcal dziennie." Co za kretyn to pisał? W filmiku jest mowa o takim spadku na każde 5 lat. (Prawie 2 tysiące razy wolniej !!!)

  Ale nie trzeba nawet filmu nawet oglądać. Wystarczy pomyśleć, że jeśli spada coś z niecałych 3000 w tempie 50 na dzień, to po dwóch miesiącach spadnie to do zera.
  Oj Gazeto, coraz głupsi ci Twoi dziennikarze. Przyjmujecie już po podstawówce?

 • Gość: pawcio

  Oceniono 8 razy 8

  Po papryczkach czili jest niezłe sranie :) Najlepiej zamówić pizzę z potrójną papryczką czili na obrazku :) Wtedy po takiej piccy się chudnie 3 razy szybciej niż po zwykłej piccy bez papryczki :)

  A tak serio, rusz dupę na rower albo idź pobiegać. Wtedy problem zniknie sam. Cudowne metody się nie sprawdzają, nie ma drogi na skróty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX