Usuwanie blizn po trądziku, operacji czy oparzeniu, za pomocą lasera frakcyjnego

m.z.
25.01.2013 14:19
Nie ma znaczenia czy szpecąca zmiana na skórze ma dwa tygodnie, czy trzydzieści lat. Za pomocą lasera, niejednokrotnie już po pierwszym razie, można wyraźnie poprawić wygląd. Zobacz zabieg i efekty u pacjentki, która przez wiele lat nieskutecznie próbowała pozbyć się blizn trądzikowych. Specjalista medycyny estetycznej wyjaśnia także, jak działa laser i skąd biorą się szybkie efekty regeneracji skóry, co jest do niego przeciwwskazaniem (np. cukrzyca, łuszczyca, ciąża), jak postępować już po wyjściu z gabinetu, a także na jakie koszty trzeba się przygotować. Warto wiedzieć, że tzw. retinoidy trzeba odstawić nawet do pół roku przed zabiegiem. Z lekarzem trzeba również porozmawiać w przypadku stosowania jakichkolwiek leków, a zwłaszcza immunosupresyjnych czy światłouczulających. Specjaliście pozostawmy ocenę, czy stosowane preparaty są bezpieczne w przypadku laseroterapii
Więcej o:
Komentarze (10)
Zaloguj się
 • Gość: Kinia

  Oceniono 11 razy 7

  W tytule jest "Usuwanie blizn po trądziku, operacji czy oparzeniu za pomocą lasera frakcyjnego"

  No właśnie, jak usunąć blizny po oparzeniu za pomocą lasera frakcyjnego? Ja mam blizny po oparzeniu laserem frakcyjnym i nie wiadomo, jak to teraz usunąć.

 • Gość: m

  Oceniono 8 razy 6

  Efekt jest niewielki w tym przypadku, zwłaszcza, że na ostatnich ujęciach osoba po zabiegu ma solidny makijaż kryjący, który dobrze widać na tym filmie.

 • super_maupa

  Oceniono 4 razy 4

  Miałam 2 takie zabiegi i coś na ten temat mogę powiedzieć. Przede wszystkim to nie jest zabieg po którym od razu widać spektakularne efekty. Laser robi mnóstwo maleńkich dziurek i pobudza skórę do produkcji kolagenu. Efekty są rozciągnięte w czasie i trzeba mieć cierpliwość, nie zniechęcać się od razu. Zabieg nie jest bezbolesny, bo zawsze gdzieś znieczulenie słabiej chwyci, ale jest to do zniesienia. Po zabiegu skóra piecze, puchnie, jest czerwona i przez pierwsze dni jest się wyłączonym z życia. Trzeba smarować kremem do pielęgnacji po zabiegach laserowych. Na pewno działa, ale nie spektakularnie. Ja jestem bardzo zadowolona i wybieram się za jakiś czas na kolejny zabieg. Wygładzam nim ubytki potrądzikowe i widzę, że blizny są dużo mniejsze, skóra ogólnie ładniejsza. Z tą ceną to przesadzili, bo płaciłam kilka razy mniej w Krakowie w przychodni medycznej.

 • Gość: holorny

  Oceniono 4 razy 2

  To nie wygląda zbyt bezpiecznie.
  Czemu ta pacjentka nie ma żadnych okularów? Jeśli głowica się wyśliźnie z ręki i trafi promieniem w oko, to ma się jedno oko mniej.
  Poza tym, ciekawe czy to jest równie "prawie bezbolesne" jak depilacja laserowa :)

 • anulka8

  0

  Kilka lat temu przebylam bardzo silny tradzik jedynym wyjściem okazała się wtdy długotrwała kuracja dermatologiczna. Pryszcze zniknęły ale to co po nich pozostało… koszmar  moja twarz przypominała pole minowe!!! Do Vesuny w Krakowie wybrałam się w listopadzie tamtego roku z zamiarem zrobienia czegos z moją buźką. Moja mama korzysta tam z różnych zabiegów na twarz i cialo już od dłuższego czasu i kiedyś poleciła mi to miejsce. Trafiłam do P. Emilii która zaproponowała mi leczenie laserowe blizn. Na początku efektow brak ale z każdym kolejnym zabiegiem widziałam roznicę. W sumie miałam 4 zabiegi i efekt końcowy jest EXTRA!! Po 9 miesiącach od pierwszego zabiegu skóra się wyruwnała jakby wypełniła, dziury nie są już tak widoczne i wreszcie makijaż ich nie podkreśla. Jestem mega zadowolona i wszystkim szczerze polecam. Chciałabym powtorzyć jeszcze na jesień ten zabieg.

 • martaa-a126

  0

  Ja zabieg wspominam bardzo dobrze. Krótko dochodziłam do siebie i nie był bardzo bolesny. Usuwałam niewielką bliznę w Dermapoint u Katarzyny Mierzwińskiej i widać było, że gabinet jest bardzo komfortowy i mają dobry sprzęt. Na pewno to też ma wpływ na to jak bolesny jest zabieg i jak długo dochodzimy po nim do siebie.

 • 1234olga

  0

  ja mam bardzo brzydkie blizny po trądziku, ale nie jestem pewna co do takich zabiegów, mój mąz mi to odradza, mówi, że to niebezpiecznie, więc wg mnie bardziej kuszący jest żel. Znalazłam coś naprawdę ciekawego na acnegone.pl czy ktoś może potwierdzić skuteczność? puki co czytałam o nim same pozytywy

 • gosiak070

  0

  witam moja znajoma walczyła z trądzikiem od kilku lat i żaden lekarz nie potrafił udzielić jej pomocy dopiero dr Baczewska za pomocą odpowiedniego leku i zastosowaniu lasera fraxel pomogła zlikwidować problem .Więc z czystym sumieniem polecam gabinet Medycyny Estetycznej ELMED Ul.Haffnera 6 i Poniatowskiego 6 Sopot.tel.do rej.583453428 pozdrawiam

 • Gość: mw

  0

  Jedyny laser frakcyjny, który przynosi efekty, i zapewnia bezpieczeństwo to laser Fraxel restore. Polecam!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX