Higiena intymna to nie żarty, dbaj o siebie!

Odpowiednia dbałość o części intymne to podstawa i pierwszy krok by cieszyć się zdrowiem. Mimo tej świadomości niemal 80 proc. kobiet choć raz doświadczyło infekcji intymnych. Aby uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości nie wystarczą same kosmetyki.
Więcej o:
Komentarze (4)
Higiena intymna to nie żarty, dbaj o siebie!
Zaloguj się
 • kora.munroe

  Oceniono 31 razy 7

  Uprzejmie proszę o podanie źródła informacji, że depilacja intymna jakoby "pozbawia naturalnej i bardzo skutecznej ochrony" Jakieś badania ? Kto je przeprowadzał ? Na jakiej grupie ? Czy może raczej źródłem są ogólnie pojęte internety (słyszałam, że na jakimś forum ktoś pisał, że słyszał jak lekarz szwagierki koleżanki jej powiedział, że podobno tak jest)
  Zainteresowanym polecam zbadanie zeskrobiny skórnej z części owłosionej i łysej oraz ich porównanie.
  Od razu odpowiem na pytanie po co w takim razie natura obdarzyła nas owłosieniem w miejscach intymnych - nie jest to bynajmniej ochrona przed bakteriami, a po prostu gromadzenie i utrzymywanie zapachu, którego identyfikacja determinowała dawno dawno temu określone działania partnerskie i seksualne.

 • rossignols

  Oceniono 9 razy 5

  artykuł sponsorowany. wystarczy się myc, dbac o higienie. ale plyny intymne? to tylko marketing. z seksem tez - jeśli już mamy infekcje, to używamy prezerwatywy, aby nie zarazac się non stop. mezczyzna przeciez podczas kolejnego seksu "odda" nam infekcje i tak w kolo macieju. poza tym, takie artykuly bylyby zbędne. ja np. uczylam się takich rzeczy na zajeciach edukacji seksualnej w szkole. tylko, ze ja wychowywałam się w cywilizowanym kraju na zachodzie, a nie w tym naszym katolibanie. gdzie wiedze o wszystkim, co związane z kroczem i seksem dzieci czerpią z internetu i takich wlasnie artykulow. amen.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX