9 sposobów na wrzody żołądka

eska
18.09.2013 , aktualizacja: 18.09.2013 16:25
A A A Drukuj
Zgaga, dosłownie palenie w żołądku. Pieczenie, wymioty, brak apetytu... U osób z chorobą wrzodową nasilenie dolegliwości zwykle następuje w październiku i marcu. Nie musisz jednak pokornie czekać i cierpieć. Wrzody można trwale wyleczyć. Zajmij się nimi już dziś!

Shutterstock

Dołącz do Zdrowia na Facebooku

Jeśli sądzisz, że masz wrzody, wyłącznie na podstawie dolegliwości, i próbujesz je samodzielnie "leczyć", czas na zmiany. Ocenia się, że aż ponad 80% osób, u których powstały ubytki w błonie śluzowej żołądka lub dwunastnicy, zwane wrzodami, choruje z powodu zakażenia bakterią Helicobacter pylori. Można się jej pozbyć dzięki konsekwentnej, zwykle długotrwałej, terapii antybiotykowej, połączonej najczęściej ze stosowaniem leków osłonowych, bądź neutralizujących obecny w żołądku kwas solny. Kompleksowe leczenie może zalecić tylko lekarz, po przeprowadzeniu szczegółowych badań. Warto pamiętać, że sama obecność bakterii nie oznacza jeszcze choroby. Tylko 10% osób nią zarażonych ma wrzody.

Więcej o Helicobacter pylori

Zobacz także
 • 17
 • 4
Komentarze (5)
Zaloguj się
 • nickodemoos

  Oceniono 2 razy 0

  Hipokrates polecał Dictamnus (origanum dictamnus) To mało znane w naszym kraju zioło rośnie tylko na Krecie. Można kupić również w Polsce centrumamis.pl/dictamnus-tea.
  Jest dużo informacji w necie po angielsku. Stosowane również na nieświeży oddech, bóle i pieczenie w brzuchu, nerwice żołądka.

 • mieszczuch123

  Oceniono 15 razy -3

  co za debil to pisał? Mieszczuch na wrzody brał antybiotyk 2 tyg. i koniec długotrwałej kuracji. Oczywiście po badaniach u gastrologa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX