Ziemniak nie tuczy

13.10.2010 17:39
Ziemniaki przygotowane bez nadmiernej ilości tłuszczu, nie tuczą

Ziemniaki przygotowane bez nadmiernej ilości tłuszczu, nie tuczą

Ziemniaki w diecie wcale nie muszą hamować procesu utraty wagi, jak sądzono uprzednio - donoszą amerykańscy naukowcy.
Naukowcy z University of California, Davis i z National Center for Food Safety and Technology, przy Illinois Institute of Technology, przedstawili wyniki badań, które udowadniają, że ludzie mogą spożywać ziemniaki i nie przeszkodzi im to w utracie wagi - informuje EurekAlert.

Badanie stara się lepiej zrozumieć rolę ziemniaków i indeksu glikemicznego w utracie wagi. Głównie dlatego, że warzywo to zalicza się do produktów o wysokim indeksie glikemicznym, co według wielu nie sprzyja pozbyciu się zbędnych kilogramów.

- Wyniki tego badania potwierdzają to, co specjaliści od zdrowia i odżywiania twierdzili już od lat: jeśli mówimy o utracie wagi, to nie chodzi o wyeliminowanie pewnych pokarmów lub grup produktów, ale raczej o redukcję kalorii. Nie ma dowodów na to, że ziemniaki, przygotowane w zdrowy sposób, przyczyniają się do nadwagi. W rzeczywistości widzimy, że mogą być częścią diety- powiedziała Britt Burton-Freeman.

Badanie zostało przeprowadzone wśród 86 mężczyzn i kobiet z nadwagą. 12 tygodni zajęła obserwacja efektów diety, która ograniczała kalorie, ale zawierała ziemniaki. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy, z których każda miała opracowaną dietę, zawierającą pięć do siedmiu porcji ziemniaków w ciągu tygodnia. Wyniki wykazują, że wszystkie trzy grupy straciły na wadze.

Komentarze (1)
Ziemniak nie tuczy
Zaloguj się
  • ciuciubabka44

    0

    wiele podstawowych produktów żywnościowych jest niedocenianych, nie dość że są smaczne, pełne witamin to jeszcze pomagają schudnąć. Wystarczy jeść owsiankę zamiast chleba na śniadanie i po kilku tygodniach zobaczymy różnicę, jest bogata w błonnik, wspomaga trawienie, pomaga obniżyć poziom cholesterolu we krwi, ja lubię taką z amarantusem: www.jarmarknatury.pl/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX