Lęki

Od prawie dwóch lat cierpię na lęki. Półtora roku brałam Seronil 20 na dobę. Ponad tzrzy miesiące temu odstawiłam lek, bo czułam się dobrze. Od ponad dwóch miesięcy lęki wróciły. Nie mam żadnych fizycznych objawów tylko psychiczne. Boje się, że zaraz mi się coś stanie i że nie odbiorę córki ze szkoły. Boję się jazdy autem i widzę, że z tygodnia na tydzień lęki staja się niedozniesienia - jest ich coraz więcej. Nie wiem co robić. Mieszkam w Anglii i tu psychoterapia jest strasznie droga. Mam jeszcze Seronil i zastanawiam się, czy nie zacząć go brać. Tyle tylko, że się boję bo miałam po nim straszne skutki uboczne i miesiąc byłam odcięta od rzeczywistości. Proszę o radę
Odpowiada lekarz Łukasz Fus:

Leków psychiatrycznych nie powinno odstawiać się bez konsultacji z lekarzem, ponieważ nagłe przerwanie terapii często prowadzi do nawrotu choroby. Decyzję o najwłaściwszym sposobie leczenia farmakologicznego musi podjąć lekarz psychiatra na podstawie Pani obecnego stanu psychicznego. Leki z grupy SSRI, do których należy Seronil charakteryzują się bardzo wolnym początkiem działania (często dopiero po około 6 tygodniach) i być może do tego czasu konieczne będzie włączenie innych leków przeciwlękowych o szybszym czasie działania. Sugeruję skonsultować się ze swoim psychiatrą (jeżeli nie ma możliwości osobistego spotkania w najbliższym czasie, proszę skontaktować się telefonicznie i zapytać o ewentualne zalecenia dawkowania Seronilu).

Więcej o: