Ból w kolanie

Jestem osobą uprawiającą aktywnie sport. Rok temu bardzo dużo czasu spędzałam na grze w piłkę nożną, siatkówkę i biegach. Każdego dnia ćwiczyłam po 3-4 godziny. W pewnym momencie zaczął się okropnie bolesny ból w prawym kolanie po wewnętrznej stronie. Miałam problem ze zgięciem kolana(blok w kolanie), wejściem po schodach oraz wysiedzeniem 45 minut na lekcjach przy zgiętym kolanie...Ból nasilał się coraz bardziej wraz z upływem czasu, czułam ból mięśni w okolicach piszczela(dziwnie uczucie). Byłam u szczecińskiego ortopedy(czekałam miesiąc), który odesłał mnie z lekiem na stawy -Altresan do domu ze stwierdzeniem, że jestem zdrowa i nic mi nie dolega. Po pewnym czasie, po zaprzestaniu jakichkolwiek ćwiczeń ból ustał i mogłam zginać kolano (chociaż nadal miałam problem z całkowitym wyprostowaniem nogi) Zaczęłam ćwiczyć, ale już mniej intensywnie. Wszystko było dobrze, do momentu gdy znowu wróciłam do gry w piłkę nożną i biegania. Znów zaczął się ból...Jestem bardzo młodą osobą, mam nieskończone 18 lat. Możliwe jest uszkodzenie łękotki? Jak mogę zmniejszyć ból?
Odpowiada lekarz Magdalena Zemlak

Trudno jest postawić jakiekolwiek rozpoznanie bez badania ortopedycznego kolana. Czasem również niezbędne jest badanie obrazowe stawu, np. USG czy rezonans magnetyczny. W celu zmniejszania dolegliwości można spróbować okładać bolące miejsce ciepłymi lub zimnymi okładami. Jednak jest to rozwiązanie tymczasowe, niezbędne jest dostosowanie postępowania do stwierdzonego zakresu urazu.

Więcej o:
Komentarze (1)
Ból w kolanie
Zaloguj się
  • Gość: Gabi

    0

    Przez tydzień biegałam na bieżni na zmianę z maszerowaniem codziennie przez godzinę. Zaczęły mnie bardzo boleć stawy skokowe. Przerwałam bieganie na około 5 dni. Niby przeszło, ale dziś chciałam poskakać na skakance i ból był okropny. W zeszłym tygodniu zrobiłam sobie z tego bólu wymówkę. Wiem, że prawdopodobnie przeforsowałam się na początku, ale już dość mam wymówek, chcę wyleczyć stawy i ćwiczyć. I tu pytania do was, może ktoś miał podobny problem? Przeczytałam artykuł o tym http://zadbajostawy.pl/choroby-stawow-kolanowych/uszkodzenia-chrzastki-stawowej.html i trochę się denerwuję konsekwencjami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX