Udar mózgu?

Około 2 tygodni temu prawdopodobnie miałem lekki udar mózgu - objawy były takie: nie mogłem mówić, język nie słuchał mnie i nie mogłem sobie przypomnieć poszczególnych słów. Po ok. kwadransie objawy na szczęście minęły, nie mogłem jedynie mówić 'r' - ta przypadłość minęła wczoraj. Jednak od kilku dni słyszę dziwne pulsowanie w głowie. Jst to taki dźwięk jaki słychać przez stetoskop. Czy jest to symptom czegoś groźnego? Czy mam się bać? Co powinienem zrobić?
Odpowiada lekarz Magdalena Zemlak:

W przypadku wystąpienia TIA przemijającego ataku niedokrwiennego, bardzo ważne jest rozpoczęcie wczesnej profilaktyki udaru, ponieważ może być jego zwiastunem. Z tego powodu należy się zgłosić pilnie do lekarza najlepiej neurologa, który zaplanuje dalszą diagnostykę.

Więcej o:
Komentarze (1)
Udar mózgu?
Zaloguj się
  • Gość: Bartosz

    0

    Ja czasem w nocy mam problemy z kojarzeniem jak zostanę nagle wybudzony - kiedyś pamiętam że dobrą chwilę zajęło mi zrozumienie godziny wyświetlanej na zegarku - przetworzenie informacji jakie dostał mózg nie bylo błyskawiczne, ale jak rozmiawiałem przy okazji o tym z neurologiem z CKR to swierdził że tylko takie objawy to żaden objaw, i nie ma strachu :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX