Wypadek na treningu - nieustające bóle głowy

Mam 20 lat. Sześć tygodni temu miałam wypadek na treningu. Kolega skoczył na moją głowę co spowodowało odkształcenie, naderwanie kręgosłupa i przesunięcie dwóch kręgów względem siebie. Chodzę na rechabilitację - elektrosymulacje i prądy. Miałam tomografię i rentgen, jednak nie wykazały nic ponad to. Do dzisiaj mam bardzo dokuczliwe bóle głowy. Biorę silne tabletki przeciwbólowe od neurologa i od ortopedy, ale nic mi nie pomagają. Czy to normalne, że ból utrzymuje się tak długo i tabletki nie pomagają? Nie mogę się na niczym skoncentrować, za miesiąc wyjeżdżam z Polski na studia za granicę i boję się co mi może dolegać, może powinnam zrobić rezonans magnetyczny w celu dokładniejszego badania?
Odpowiadał lekarz Łukasz Fus:

Niestety urazy kręgosłupa mogą powodować dolegliwości bólowe utrzymujące się wiele miesięcy a w niektórych przypadkach mogą prowadzić do trwałych zmian zwyrodnieniowych. Po zakończeniu rehabilitacji koniecznie powinna Pani skontaktować się z neurologiem. Oceni on skuteczność leczenia i podejmie decyzję dotyczącą wykonania kontrolnych badań obrazowych kręgosłupa szyjnego (w tym również oceni wskazania do wykonania rezonansu magnetycznego).

Więcej o:
Komentarze (3)
Wypadek na treningu - nieustające bóle głowy
Zaloguj się
 • malamikaa

  0

  U mnie skończyło się na rehabilitacji z powodu bólu kręgosłupa i głowy. Chodziłam przez jakiś czas na zabiegi do gabinetu przy Słomczyńskiego rehabilitacja.org tam też rejestracja jest. Po tych zabiegach i ćwiczeniach jest już dobrze, ale trzeba było bardzo dużo pracy w to włożyć. Niestety teraz nadal odpadają stepy, zumby i wszystko gdzie są podskoki i bardzo energiczne ćwiczenia. Teraz przerzucę się na pilates albo tai chi.

 • Gość: uluna

  0

  Dobre są, mi też pomagają na rożnego rodzaje bólów. Spróbuj, są nie drogie ale na prawdę skuteczne.

 • Gość: Mat

  0

  Co sądzicie o Metafenie na ból głowy ? Znajomy strasznie zachwala te tabletki ale chciałbym poznać opinie innych :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX