Bóle pleców - który masaż najskuteczniejszy?

Relaksacyjny, balijski czy hawajski - te masaże polecane są często jako sposób na rozluźnienie ciała i umysłu, ogólne odprężenie. W przypadku nieprawidłowego lub wzmożonego napięcia mięśniowego optymalny zdaje się być masaż głęboki. Nim jednak oddasz się w ręce masażysty, konieczna jest konsultacja lekarska
Więcej o:
Komentarze (7)
Bóle pleców - który masaż najskuteczniejszy?
Zaloguj się
 • Gość: andczar

  Oceniono 5 razy 5

  Nie mogę sie doszukac autora tej publikacji- ale jesli twierdzi że masaż głęboki nie powinien bolec to chyba robi masaż relaksacyjny- i do takiego masazysty bym nie poszedł. Masaż głęboki często jest na granicy bólu i tego raczej nie da się uniknąć.

 • Gość: janusz

  Oceniono 7 razy 5

  Ble, ble, ble.... można było to wszystko napisać w 10 linijkach. Gratuluję umiejętności wodolejstwa.

 • Gość: Ten co pomaga holistycznie...

  Oceniono 3 razy 1

  Fajnie,że coraz częściej powstają artykuły na temat Masażu sensu stricte aczkolwiek treść jest uważam nieskondensowanym merytorycznie chaosem wziętym z wielu źródeł jak mniemam bez celowości samej koncepcji pisania podam przykład:
  kompresja ischemiczna jest metodą służącą do dezaktywacji TP i teraz może ona być bezbolesna wykonując TNM bardzo subtelnie i dojdziemy podług tej koncepcji raczej donikąd,jak również relaksacja poizometryczna w 2 odsłonach jak wiadomo podczas redresji - pracy nad TP rozciąganiu tkanek by móc dostać się głębiej po czym zlikwidować punkt spustowy ( stosując się do przyjętej metodyki terapii nerwowo - mięśniowej etc... ) do czego piję każdy zabieg może być bolesny lub i nie lecz nie to jest istotą danego zabiegu następnie nie należy omijać gabinetów masażu ,gdzie dany Dyplomowany Masażysta nie zna się na diagnostyce bo i nie jest to ich wytycznym programowo in factum bywają świetni masażyści i nie deprecjonował bym ich fachu i zaangażowania. Szkoda,że autor nie posłużył się jednak bardziej merytorycznym zakresem informacji medycznego masażu leczniczego ,gdyż czytając ową wypowiedź mam wrażenie ,iż jestem na WP.PL skąd nie można oczekiwać specjalistycznej treści w tematach,które takowej wymagają;)

 • Gość: bhchgchgf

  Oceniono 2 razy -2

  pkpoih;iugkhgcncgc vyc,m/lkhk;ugmn ,,nbbxxcgghhhhgffhghgv nnnbbnbm hbvhjj vvcjmnhjfmh gcgfdhgkvhv vcgffgfgdytgj bvchgfvn hjgdxff hghhlcsreyttuydy uyfyuytetgooiuyfrdjhhg ghcfjfiuhhuyfytdjh gfdtresyytydvb bvvcccffgggh9uytrwycvcxfdxghvkb

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX