Uszkodzona rogówka

Dostałem gałęzią w oko uszkodziłem rogówkę. Byłem u okulisty, który stwierdził, że nie jest przecięta tylko tak jak by 'zdarta' Dostawałem co drugi dzień trzy zastrzyki do oka. Obecnie zakraplam oczy kroplami i maścią na noc. Na oko widzę jak przez mgłę .W związku z tym mam pytanie: czy te objawy po jakimś czasie znikną?
Odpowiada lekarz Łukasz Fus:

Czas gojenia uszkodzonej rogówki i utrzymywania się objawów zależy od rozległości i głębokości urazu. Małe, powierzchowne uszkodzenia zazwyczaj goją się szybko i w przeciągu 24-48 godzin objawy ustępują. W Pana przypadku zastosowane leczenie sugeruje bardziej rozległe uszkodzenie, dlatego na temat rokowania może wypowiadać się tylko okulista, który Pana zbadał. Zazwyczaj jednak efekty leczenia są dobre i tylko w przypadku głębokich urazów w środkowej części rogówki powstająca blizna może powodować trwałe zaburzenia widzenia.Więcej o:
Komentarze (1)
Uszkodzona rogówka
Zaloguj się
  • esiogh

    0

    Witam, podobny temat wiec go będę kontynuować, w październiku doszło do niewinnego z pozoru wypadku w pracy gdzie to kotarą uszkodziłem sobie oko a dokładnie rogówka i to dotkliwie gdzie moja praca zakończyła się wizyta na pogotowiu, uszkodzenie rogówki oka (pekniecie/przeciecie) rogówki poziomo, od tamtego czasu zlecialo już trochę czasu upłynęło w cztery miesiące po zdarzeniu widzę na rogowcebte te przeciecie w lustrze, a ból oka dokucza raz w miesiącu, odkłada wizytę u okulisty bo za każdym razem po tym morderczym. Bólu oka liczę że to ostatni raz tak rwalo, czy powinienem zajść do okulisty i co mogą mi pomoc, czy wystarczy samemu aplikować sobie krople?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX