Astma oskrzelowa sezonowa

Stwierdzono u mnie astmę oskrzelową sezonową, ale lekarstwa, które dostałam nie pomagają. Jestem osobą bardzo nerwową ,często mam problemy z żołądkiem i przyśpieszony puls, często jest mi słabo, czy może być tak że lekarze mylą moja chorobę a tak naprawdę jest to nerwica? Czy nerwica jest mylona z astmą?
Odpowiada lekarz Marek Wolski:

Choroby te rzadko bywają mylone, choć oczywiście jest możliwe mylne interpretowanie niektórych objawów zaburzeń psychicznych jako objawy innych chorób (na przykład duszność, szybki puls, uczucie lęku). Jeśli dostrzega Pani w sobie podłoże natury psychologicznej - przewlekły stres, uwarunkowania charakteru itp. sugeruję konsultację u psychologa lub psychiatry. Może się okazać, że właściwe zadbanie o aspekt psychologiczny spowoduje ustąpienie niektórych objawów. Proszę jednak nie rezygnować z leczenia zdiagnozowanych przez innych lekarzy chorób. Kluczowe jest całościowe podejście do leczenia - zadbanie zarówno o aspekt psychologiczny jak i somatyczny.Więcej o:
Komentarze (2)
Astma oskrzelowa sezonowa
Zaloguj się
  • Gość: Natalia

    0

    czytam ostatnio o terapii falami milimetrowymi na astmę i nie tylko, bo również na katar, kaszel, migrenę, czy to faktycznie może komuś pomóc? bo sama mam trochę problemów z migreną i częstym katarem, może to byłby w końcu jakiś skuteczny sposób?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX