Problemy z brzuchem po porodzie

Moje wszystkie dolegliwości zaczęły się w momencie, kiedy urodziłam dziecko. Najbardziej mnie przeraża "chlupotanie" w brzuchu, leżąc na plecach i dotykając ręką brzuch przelewa się woda. Pojawił się także, ból w nadbrzuszu i zaparcia. Byłam u gastrologa i powiedział, że coś nie tak, ale nic więcej, zbytnio się nie przejął. Zrobiłam badanie na krew w kale wyszło ujemnie, cytologie też wszystko ok. W gastroskopii wyszedł refluks żółciowy, bakteria Helicobacter pylori niewiele ponad normę 126, więc lekarz powiedział, że nie będziemy z tym nic robić. Przepisał leki tj. Tribux , Boldaloin i Colon C na ból w nadbrzuszu pomagają i na zaparcia, ale na wodę nie. Byłam z tym jeszcze u rodzinnego, ale nawet mnie nie zbadał i stwierdził, ze ta woda to przez refluks. Mnie jednak dalej to dręczy. Mam jeszcze jedno pytanie: czy mając takie dolegliwości i przyjmując takie leki mogę przyjmować tabletki Syndi 35? Lekarz przepisał mi je w celu poprawy cery, a nie w formie zabezpieczającej, a ja zapomniałam powiedzieć mu o swoich dolegliwościach. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
Odpowiada lekarz Łukasz Fus:

Jeżeli uczucie przelewania w brzuchu jest bardzo nasilone, można wykonać USG brzucha, żeby wykluczyć obecność wodobrzusza. Jeżeli w badaniu nie zostanie uwidoczniony płyn w jamie otrzewnej wówczas dolegliwości, które Pani odczuwa należy wiązać z przelewaniem się treści żołądkowej. W zaburzeniach czynnościowych jelit oprócz bólu brzucha i problemów z wypróżnianiami bardzo często występuje uczucie dyskomfortu w postaci wzdęć, uczucia pełnego brzucha itp.

Leki przepisane przez gastrologa nie powinny wchodzić w interakcje z Syndi 35. Jednak w przypadku wątpliwości dotyczących bezpieczeństwa przyjmowanych leków musi się Pani konsultować z lekarzem, który przepisał leki (często wystarczy t telefoniczny).



Więcej o: