Problem z wypadaniem włosów - łysienie plackowate

Mam 41 lat. Od 6 miesięcy wypadają mi włosy. Początkowo to było ok. 200 włosów w czasie jednego mycia. Kupiłam jakieś witaminy na wzmocnienie i szampon i kiedy już wypadających włosów było mniej - nagle z dnia na dzień miesiąc temu zrobił mi się łysy placek po prawej stronie czubka głowy - dziś ma ok 4x2,cm i chyba ciągle się powiększa. Diagnoza dermatologa: łysienie plackowate. Zalecenia: płyn na bazie resorcini do wcierania, Seboradin i szampon Dermena oraz Biotebal doustnie. Ogólne badania krwi i moczu - norma, tylko liczne bakterie w moczu i podwyższone monocyty - 13,34%. Pytana przez dermatologa o infekcje przypomniałam sobie, że tuż przed wyłysieniem przez 2 tyg. 'dziwnie' się czułam. Tak, jakbym miała gorączkę, a nie miałam, były mdłości, powiększone obolałe węzły chłonne przy uszach, ból ucha, a potem gardła i katar. I wszystko samo minęło. Dodam tylko, że cierpię na bóle stawów lewego biodra i kolana, oraz dolnego odcinka kręgosłupa, mam zmiany zwyrodnieniowe w stawie biodrowym. Właściwie codzienne poruszanie się to ciągłe niespodziewane napady bólu przy wstawaniu, dźwiganiu, a także w nocy na zmiany pogody, nasilające się pod koniec cyklu miesiączkowego. Żaden lekarz, oprócz ginekologa nie miał czasu na wysłuchanie 'kompletu' moich dolegliwości, ale akurat ginekologicznie jestem zdrowa, no i to nie jego 'działka'. Nie wiem w jakim kierunku się leczyć, co robić. Nie stać mnie na drogie leczenie prywatne.
Odpowiada lekarz Łukasz Fus:

Objawy, które Pani u siebie zaobserwowała oraz nieprawidłowy wynik morfologii (monocytoza) wymagają dalszej diagnostyki.

Podwyższony poziom monocytów we krwi może być pierwszym sygnałem świadczącym o istnieniu choroby hematologicznej, szczególnie białaczki monocytowej. Stany podgorączkowe i powiększenie węzłów chłonnych również są dosyć charakterystyczne dla tej grupy chorób, ale mogą występować także w infekcjach bakteryjnych, wirusowych lub pierwotniakowych.

Łysienie plackowate, bóle stawów oraz nieprawidłowy wynik morfologii mogą być spowodowane chorobami układowymi tkanki łącznej (takimi jak toczeń rumieniowaty układowy) lub chorobami ziarniniakowymi.

W Pani przypadku sugeruję w pierwszej kolejności nakreślić swój problem lekarzowi rodzinnemu, przedstawić mu wszystkie wyniki dotychczasowych badań i konsultacji specjalistycznych. Wykonanie kilku dodatkowych badań, w tym oznaczenie OB, czynnika reumatoidalnego i wykonanie morfologii z rozmazem ręcznym pozwoli wykluczyć część możliwych przyczyn. Najprawdopodobniej konieczna jednak będzie konsultacja z lekarzem internistą, który po zebraniu dokładnego wywiadu będzie mógł zlecić szczegółowe badania i zadecydować o dalszym sposobnie postępowania..

Więcej o:
Komentarze (4)
Problem z wypadaniem włosów - łysienie plackowate
Zaloguj się
 • Gość: inez

  Oceniono 1 raz 1

  Jeśli chodzi o tego typu płyny, z doświadczenia wiem, że jednym z lepszych jest Piloxidil, stosunkowo niedrogi, a stosowany regularnie stosowany naprawdę przynosi fantastyczne efekty :)

 • szindzikagaua

  0

  Też miałam problem z wypadaniem włosów. Nie w takim stopniu, nie było to łysienie, a raczej zła pielęgnacja. Pomogła mi domowa metoda - kompres z żółtek. Nie chce mi się rozpisywać. Tu są informacje. wlosomania.blox.pl/2013/11/Niezawodny-domowy-sposobna-wypadanie-wlosow.html

 • Gość: Olka

  0

  Exagonem można zatrzymać wypadanie włosów. U mnie lekarz stwierdził anemię i włosy mi strasznie leciały. PRzepisał mi inną dietę i Exagon i po kilku miesiącach wszystko wróciło do normy

 • Gość: Agnieszka

  0

  U mojej babci lekarz stwierdził łysienie plackowate.Były to objawy klimakterium.Niestety wyleciały jej wszystkie włosy.Trwało to 5 lat,chodziła w peruce.Kiedy menopauza minęła włosy zaczęły jej odrastać.Głowę smarowała przez ten czas jakimś płynem,niestety nie wiem jakim,przepisanym przez dermatologa.Radziłabym zrobić sobie badania hormonalne i dobrać leki przy przechodzeniu klimakterium.
  Wszystkiego dobrego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX