Ból po operacji

Bardzo proszę o pomoc. Tydzień temu przeszłam operację wycięcia woreczka żółciowego (miałam kamienie) metodą laparoskopową i chciałabym się dowiedzieć, czy ból w prawym boku w plecach jest bólem po operacyjnym? Czy dolega mi coś innego np. nerki?
Odpowiada lekarz Łukasz Fus

Ból po operacji laparoskopowej może utrzymywać się przez kilka dni i niekoniecznie musi on być zlokalizowany w miejscu nacięć na skórze. Nasilenie bólu pooperacyjnego jest zależne od przebiegu zabiegu, od rodzaju zastosowanego znieczulenia, od ilości dwutlenku węgla, który pozostał w jamie otrzewnej a także od sposobu ułożenia pacjenta na stole operacyjnym.

Po operacji laparoskopowej pacjentów zazwyczaj umawia się na kontrolę i zdjęcie szwów w poradni chirurgicznej w ciągu 10-14 dni od wypisania ze szpitala. Jeżeli do tego czasu dolegliwości bólowe nie ustąpią, proszę zgłosić to lekarzowi podczas wizyty kontrolnej. Gdyby ból znacznie się nasilił lub wystąpiły inne niepokojące objawy (np. gorączka, wymioty lub żółtaczka) proszę nie czekać na umówioną wizytę i udać się do szpitalnego oddziału ratunkowego.

Zobacz wszystkie porady

Więcej o:
Komentarze (1)
Ból po operacji
Zaloguj się
  • granatowe58

    0

    Okrutne bole po operacji woreczka zolciowego metoda laparaskopowa moga byc spowodowane dwutlenkiem wegla CO2, ktory pompuja w pacjenta jak w balon. Za nim ze mnie wyszedl ten gaz trwalo 4 miesiace. Chodzic moglam, ale nie moglam sie polozyc ani lezec. W pozycji lezacej gaz podchodzil pod lopatki a bol byl nieludzki. Poniewaz drogi zolciowe nie przeciekaly i operacja byla udana, lekarze mieli moj bol w dupie i nikt mi nie wytlumaczyl przyczyny. Jadlam kiwi i pilam duzo goracej wody.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX