Czy masaż może pomóc ludziom, u których bóle stawów wywołane są zmianą pogody? Czy masaż może pomóc ludziom, u których bóle stawów wywołane są zmianą pogody?

Takie bóle dokuczają meteoropatom, czyli osobom, w kościach i stawach których zaszły już niekorzystne zmiany, a ich organizm jest szczególnie wrażliwy na gwałtowny wzrost lub spadek ciśnienia atmosferycznego. Takie bóle dokuczają meteoropatom, czyli osobom, w kościach i stawach których zaszły już niekorzystne zmiany, a ich organizm jest szczególnie wrażliwy na gwałtowny wzrost lub spadek ciśnienia atmosferycznego.
Meteoropatia to dolegliwość nabyta. Wbrew powszechnej opinii, występuje nie tylko u dorosłych, ale także u dzieci. Dziecko dotknięte meteoropatią przy zmianie ciśnienia staje się nadpobudliwe, płaczliwe i bardziej wrażliwe na ból.

Dzieje się tak dlatego, że każdy staw otoczony jest szczelnie torebką stawową. Zmiana ciśnienia atmosferycznego powoduje zmiany ciśnienia wewnątrz torebki. To sprawia, że w stawie wydzielają się prostaglandyny - substancje, które drażnią zakończenia nerwów, wywołując ból .

Masaż rozluźnia torebkę stawową. Wówczas ciśnienie wewnątrz niej wraca do normy, hamując wydzielanie prostaglandyn. Jednocześnie zwiększa się w organizmie poziom endorfin . Dzięki nim ból ustępuje i czujemy się bardziej zrelaksowani. Dlatego meteoropaci powinni pojawiać się u masażysty za każdym razem, kiedy poczują wywołany zmianą ciśnienia ból w stawach .

Ale nie chodzi tylko o doraźną pomoc. Regularny masaż (jeden zabieg w tygodniu) pomoże im też odwrócić lub przynajmniej powstrzymać procesy zwyrodnieniowe zachodzące w stawach.

Dane tu przedstawione mają jedynie wartość informacyjną i nie mogą zastąpić indywidualnej porady lekarskiej.Dołącz do nas na Facebooku!

Więcej o:
Skomentuj:
Czy masaż może pomóc ludziom, u których bóle stawów wywołane są zmianą pogody? Czy masaż może pomóc ludziom, u których bóle stawów wywołane są zmianą pogody?
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX