Oczami kobiety: stosunek

red.
30.11.2009 , aktualizacja: 06.06.2012 12:59
A A A Drukuj
Kobiety potrzebują dłuższej stymulacji i bardzo sobie cenią kochanków, którzy nie kończą po minucie

Kobiety potrzebują dłuższej stymulacji i bardzo sobie cenią kochanków, którzy nie kończą po minucie (shutterstock)

Rozbudzona grą wstępną kobieta jest gotowa na przyjęcie mężczyzny. Rozpoczyna się najbardziej dla niej inwazyjna, intymna, a jednocześnie bardzo przyjemna i pożądana część miłosnej gry, która prowadzi do finału. Zespolenie.
Niektórzy twierdzą, że kobieta jest zawsze gotowa do kontaktu seksualnego (ponieważ ma pochwę) w odróżnieniu od mężczyzny, który - aby się kochać - musi wykazać się erekcją. To oczywiście nieprawda. Kobiece organy płciowe, podobnie jak psychika, również muszą być gotowe do aktu seksualnego. Oprócz nastawienia psychicznego, czyli chęci i uczucia, musi pojawić się rozluźnienie mięśni krocza, zwiększenie ukrwienia okolic miednicy małej, a także obfite wydzielanie śluzu ułatwiającego penetrację. Tylko kiedy te wszystkie elementy są spełnione, można przystąpić do działania.

Żeby było miło...

Zachowuj się czytelnie. Niech on wie, niech widzi po twoich reakcjach, co sprawia ci przyjemność i w jakim stopniu. Nie chodzi oczywiście o przerysowane, teatralne gesty i jęki, tylko o naturalne zachowanie, które jest reakcją na to, co się dzieje. Wiele kobiet ma bowiem skłonność do maskowania swoich reakcji. Po prostu wstydzą się okazywać podniecenie, a tym bardziej rozkosz. Tymczasem nie ma w tym nic wstydliwego. Wręcz przeciwnie - kobiece podniecenie jest dla większości mężczyzn bardzo stymulujące. Poza tym sygnalizując, co się z tobą dzieje, dajesz mu szansę dostosowania się do ciebie

- zwolni, jeśli będzie widział, że nie jesteś jeszcze gotowa na finał, a gdy dasz mu znak, że szczyt już blisko, przyspieszy, by cię dogonić.

Bądź aktywna . Oczywiście pewne pozycje sprzyjają temu bardziej niż inne, ale nawet wtedy, kiedy kochasz się w ułożeniu misjonarskim i masz mężczyznę nad sobą, nie jesteś pozbawiona możliwości ruchu. Możesz kołysać biodrami, obejmować partnera rękami i nogami, głaskać go, naprowadzać jego ręce na swoje piersi, podpowiadać mu, jak ma się poruszać, nawiązywać z nim kontakt wzrokowy. Dzięki temu nie leżysz jak kłoda i nie zwalasz na niego całej odpowiedzialności za obopólną satysfakcję, tylko czynnie uczestniczysz w waszym miłosnym zespoleniu.

Nie daj się całkowicie zdominować. W wielu alkowach nadal pokutuje przekonanie, że gra wstępna jest dla kobiety, a stosunek to czas dla mężczyzny. To on dyktuje pozycję i tempo, ona ma się dostosować. Nie pozwól, by tak było również w waszym związku. Seks jest pracą zespołową i na każdym etapie miłosnej gry oboje musicie mieć równe prawa i obowiązki. Wybór pozycji ma być kompromisem i prowadzić do wspólnej przyjemności, a nie tylko być okazją dla niego do wyżycia się.

Zadbaj o nawilżenie . Jeśli odczuwasz niedostatek śluzu w pochwie (ale nie dlatego, że nie jesteś wystarczająco podniecona, tylko dlatego, że naturalne nie produkujesz go zbyt dużo), który mógłby utrudnić stosunek, zastosuj specjalny preparat nawilżający do miejsc intymnych. Kupuje się go w aptece i nawilża się nim wejście do pochwy, jej wnętrze i ewentualnie penisa. Preparaty tego typu mają konsystencję

żelu, są bezwonne i bezbarwne.

Ćwicz mięsień miłości. Jeśli chcesz poprawić swoje doznania w czasie stosunku i zwiększyć szanse na orgazm, potrenuj mięsień guziczo-łonowy (to ten, którego skurcze czujesz podczas orgazmu). Twój mężczyzna również będzie ci za to wdzięczny

- kiedy wzmocnisz mięśnie pochwy, będziesz mogła rytmicznie napinać je podczas stosunku, zaciskając wokół członka, co wzmocni doznania partnera. Zacznij od ćwiczeń podczas oddawania moczu. Usiądź na toalecie z rozstawionymi nogami i staraj się mniej więcej dziesięciokrotnie podczas jednego oddania moczu skurczyć mięśnie (skurcz powinien trwać 1-2 sekundy), by zatrzymać na chwilę strumień. Powtarzaj ćwiczenia w toalecie pięć razy dziennie. Po mniej więcej tygodniu możesz przystąpić do kolejnego etapu ćwiczeń. Połóż się na plecach i wsuń do pochwy dwa palce. Zaciskaj na nich pochwę, tak by palce poczuły jej ucisk. Wykonuj każdorazowo po kilkanaście skurczów. Docelowo powinno być tak, abyś

po napięciu mięśni nie mogła wysunąć palców z pochwy.

Gdy odczuwasz ból...

Jeśli jesteś odpowiednio wilgotna i nie jest to twój pierwszy raz, być może z jakichś powodów denerwujesz się przed stosunkiem, boisz się go lub tak naprawdę wcale go nie chcesz. Jeśli kobiecie towarzyszy lęk lub niechęć do seksu, może mimowolnie napinać mięśnie brzucha i pochwy, gdy partner - w gotowości - znajduje się w pobliżu.

To oczywiście utrudnia wprowadzenie członka, powoduje, że stosunek jest bolesny, czasem nawet w ogóle uniemożliwia jego odbycie. Postaraj się w miarę możliwości zrelaksować i kiedy partner zbliża się do ciebie, skoncentruj się na tym, by rozluźnić mięśnie brzucha. Czasem rozluźnieniu sprzyja lampka wina albo poddanie się dotykowi partnera w bardziej sprzyjających okolicznościach. Niekiedy jednak lęki i zahamowania są tak głęboko zakorzenione, że samą siłą woli się ich nie wykrzewi. Jeśli odczuwasz ból w czasie stosunku bez konkretnego powodu, to znaczy mimo, że partner kocha się z tobą delikatnie i nie wchodzi zbyt głęboko, lepiej zgłoś się do lekarza. Możesz zacząć od ginekologa - on upewni się, że pod względem zdrowotnym wszystko z tobą w porządku. Wtedy warto, abyś po dalszą diagnozę zgłosiła się do seksuologa.

Jak to robić- rady specjalnie dla panów

W seksie, jak w tańcu, trzymaj się rytmu. Zaczynaj delikatnie i utrzymuj

jednostajne, równe tempo ruchów, przyspieszając

dopiero pod koniec. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nie ma nic prostszego: "wsunąć, wysunąć, wsunąć, wysunąć". A jednak. Jest kilka szczegółów, które sprawiają, że ruchy frykcyjne są dla kobiety przyjemne albo wręcz przeciwnie. Jeśli to ty jesteś stroną aktywną, ważne, abyś poruszał się umiejętnie.

Wchodź w nią delikatnie

Pochwa, nawet kobiety bardzo podnieconej, musi się do ciebie przyzwyczaić, zwłaszcza jeśli jesteś duży. Nie wjeżdżaj w nią więc z impetem (chyba że sama cię o to prosi), tylko zaproś się w jej podwoje powolutku i subtelnie. Gdy oswoi się już z twoją obecnością, będziesz mógł wślizgnąć się głębiej i przyspieszyć, a z czasem, gdy staniecie na krawędzi ekstazy, pewnie usłyszysz z jej ust podniecające zachęty: "Mocniej, głębiej...". Ale to dopiero później.

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Zapytaj eksperta

dr n. med. Maciej Kierzkiewicz

Gastrolog radzi

Emilia Gnybek-Ciosek

Skuteczne odchudzanie

Agnieszka Iwaszkiewicz

Życie rodzinne

Katarzyna Albrecht-Stanisławska

Zdrowie małego dziecka

Michał Lew-Starowicz

Problemy seksualne

Anna Englisz i Katarzyna Faliszewska

Zdrowa dieta