Mężczyźni lepiej rozpoznają części samochodowe niż swoje narządy płciowe?

Powodem zaburzeń erekcji jest nadmierna masturbacja, spożywanie ostrych potraw a niektóre narządy płciowe znajdują się w uchu - między innymi takie stwierdzenia padały z ust mężczyzn przepytanych w badaniu przeprowadzonym przez przez Lloydspharmacy Online Doctor we współpracy z Men's Health Forum. Co mężczyźni wiedzą o własnej anatomii i seksualności?
Badania dowodzą, że 90 proc. panów potrafi bezbłędnie wskazać bagnet wskazujący na poziom oleju w samochodzie, podczas gdy ze zlokalizowaniem różnych części swojej anatomii poradzi sobie jedynie połowa mężczyzn.

Mężczyźni zazwyczaj doskonale wiedzą, co kryje się pod maską samochodu. Gorzej wypadają pytani o "własny osprzęt"- pokazują brytyjskie badania przeprowadzone na 1,5 tys. mężczyzn. Część panów twierdziło w nim, że niektóre z ich narządów płciowych znajdują się... w uchu. Mieli też problemy ze wskazaniem głównych przyczyn występowania zaburzeń erekcji oraz objawów chorób przenoszonych drogą płciową. Na ile mężczyźni orientują się we własnej anatomii i na ile potrafią rozpoznać problemy ze swoim zdrowiem seksualnym?

Zaburzenia erekcji? To przez masturbację!

9 na 10 panów potrafiło wskazać bagnet wskazujący na poziom oleju czy chłodnicę. Z drugiej strony jedynie 6 na 100 było w stanie wymienić wszystkie najczęstsze przyczyny zaburzeń erekcji.

Co dziesiąty mężczyzna błędnie wskazywał, że przyczyną jest za dużo masturbacji. Taki sam odsetek badanych mówił, że zaburzenia wzwodu mogą być spowodowane spożyciem ostrego jedzenia lub zbyt wysoką temperaturą powietrza i gorącą pogodą.

2 na 5 mężczyzn nie potrafiła poprawnie wskazać wszystkich najważniejszych symptomów infekcji, do których doszło w wyniku kontaktów seksualnych.

Nie wszyscy mężczyźni potrafili zlokalizować najważniejsze narządy płciowe - różne pomyłki w tej dziedzinie zdarzyły się 52 proc. badanych. Panowie byli kreatywni - 1 na 12 lokował nasieniowody w narządzie słuchu.

Mężczyzna naprawi samochód, swoje zdrowie niekoniecznie

Jeśli samochód nie działa tak jak trzeba, jest wielce prawdopodobne, że typowy samiec zajrzy pod jego maskę i spróbuje rozwiązać problem" - mówi dr Tom Brett, ekspert od zdrowia seksualnego w "The Daily Mail".

"Jednak jeśli chodzi o zdrowie seksualne i męskie narządy płciowe, panowie nie są już tak skorzy zająć się sprawą, a nawet w ogóle dostrzec kłopot" - dodaje. A przecież, jak zauważa ekspert "samochód i życie seksualne to jedne z ważniejszych rzeczy dla mężczyzn". Skąd więc te dwie odmienne postawy? "Często powodem tego jest poczucie wstydu" - twierdzi dr Brett.

"Chcemy, aby mężczyźni lepiej zrozumieli istotę problemów ze swoim zdrowiem seksualnym, tak żeby mogli zminimalizować zagrożenie, a także szybko rozpoznać problem zanim stanie się on naprawdę poważny" - apeluje.

Skąd się naprawdę biorą zaburzenia erekcji i jak rozpoznać choroby przenoszone drogą płciową?

"Przyczyny zaburzeń erekcji mogą być bardzo zróżnicowane. Często problem ma podłoże o charakterze psychologicznym, np. utrata pewności siebie po nieudanym zbliżeniu seksualnym. Powodem mogą być również problemy zdrowotne oraz niezdrowy styl życia."

"Jeśli chodzi o choroby przenoszone drogą płciową, większość z nas zazwyczaj myśli, że aby znaleźć się w grupie ryzyka, trzeba utrzymywać kontakty seksualne z licznymi i po części przypadkowymi partnerami. Tymczasem czasem wystarczy po prostu jeden kontakt z osobą zakażoną."

Chcesz mieć stały dostęp do naszych treści? Dołącz do nas na Facebooku!

Masz problem natury psychologicznej, coś Cię niepokoi, zapytaj psychologa

Więcej o:
Komentarze (23)
Mężczyźni lepiej rozpoznają części samochodowe niż swoje narządy płciowe?
Zaloguj się
 • Gość: Liet

  Oceniono 46 razy 44

  co za bełkot... 5 razy to samo aby linijki zapełnić

 • Gość: coola

  Oceniono 36 razy 28

  co tu komentować, angole są inteligentni inaczej.

 • Gość: coola

  Oceniono 25 razy 17

  Ale ale - zapytajcie angielki, skąd się biorą dzieci ? Tu będą niezłe jaja. Większość jest zaskoczona że nagle przytyła, potem schudła ale co to jest takie małe i krzyczy?

 • Gość: xxx

  Oceniono 26 razy 10

  Sami widzicie, że masturbacja szkodzi, więc jak wam żona "nie daje", kochanka jedynym rozwiązaniem. Wyjdzie wam to na zdrowie, a co za tym idzie, nie ma mowy o zdradzie :)

 • Gość: WTF

  Oceniono 8 razy 8

  Dobór próby był jaki, że aż tylu ignorantów nałapali? Jestem zielony z tego co jest pod maską samochodu, ani mi wstyd, ani dumny nie jestem. Natomiast podstawy z anatomii znam, choć jestem humanistą. To słowo trochę zobowiązuje :P

 • czesu4f

  Oceniono 7 razy 7

  Tytuł na głównej i początek pierwszego akapitu trochę mnie przestraszył ale potem doczytałem dalej i mogę spać spokojnie. Uff!

 • yagres

  Oceniono 5 razy 5

  No faktycznie: wszystkich zaburzeń erekcji nie sposób wymienić. No chyba, żeby był o to pytany profesor seksuologii albo urologii. Stąd takie wyniki. Mało kto przecież potrafi wymienić wszystkie, prawda? Artykuł g...no warty!

 • Gość: 2_mac

  Oceniono 10 razy 4

  Ależ męskie narządy płciowe mogą się znajdować w ruchu - o to przecież chodzi. Co prawda rzadziej u tych, którzy mają zaburzenia erekcji.

 • monoekann

  Oceniono 3 razy 3

  z jednej strony '1 na 10' facetow mysli ze od masturbacji mu nie stanie, z drugiej 'problemy z erekcja moga byc spowodowane brakiem pewnosci siebie, zlym odzywianiem lub slabym zdrowiem' , no to (obstawiam) Pani Seksuolog rozwiala wszelkie watpliwosci problemow z ekercja i postawila celna diagnoze jak owych problemow uniknac...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX