Uwolnić się od związku z manipulantem. Skończ z życiem w dramacie

Małgorzata Skorupa
04.02.2016 00:01
Mads Mikkelsen w serialu ''Hannibal'', fot. AXN

Mads Mikkelsen w serialu ''Hannibal'', fot. AXN (Mads Mikkelsen w serialu ''Hannibal'', fot. AXN)

Partner tobą manipuluje, czujesz, że tracisz grunt pod nogami? Frustracja miesza się ze złością, bezsilnością i poczuciem winy? Twoja miłość może być jak uzależnienie. Jesteś gotowy powiedzieć "dość"? Jak skończyć z życiem w związku opartym o manipulację - to w gruncie rzeczy pytanie o to, kim jesteś i czego chcesz.
Zobacz także
Komentarze (10)
Uwolnić się od związku z manipulantem. Skończ z życiem w dramacie
Zaloguj się
 • bruna5

  Oceniono 17 razy 5

  Tytuł sugeruje, jakoby tylko faceci byli manipulantami, a życie pokazuje, że bardzo często jest zupełnie odwrotnie.

 • Oceniono 3 razy 1

  Ciekawe co autorka, powiedziałaby na sytuację, w której jedna osoba(A) przestała dawać, nie widząc naturalnej zwrotności z drugiej strony(B). Sytuację w której słowa wydają się puste dla A, mimo usilnych przekonań ze strony B. I A chce zmiany, ponieważ B, zachowuje się jak pasożyt. Ma prośby, wymagania (oczywiście pośrednie), lecz w zamian tylko jest. "A" wie, że błędy B są nieintencjonalne, że właściwie ciężko B coś zarzucić. Pojawia się jednak złość. B zgadza się na wszystko. "A" pragnie dyskusji i uległość też ją denerwuje. Kto więc jest manipulantem ? "A" które liczy np. na indywidualność partnera, ale dostrzega czerpanie przez B profitów, otrzymując jedynie obecność B, czy B które wyczuwa zagrożenie przy wybuchach A zgadzając się na wszystko i ze wszystkim i które de facto wg powyższego artykułu zachowuje się jak osoba manipulowana ?

 • pamejudd

  Oceniono 4 razy -2

  Zdjęcia i podpisy pod nimi miażdżą cyce.. ;D

  W zasadzie tyle mam do powiedzenia na temat tego uroczego zlepku baśni :)

 • vald

  Oceniono 25 razy -5

  Bardzo ciekawy artykuł. Ciekawie napisany. Ale nie chciałbym być posądzony przez autorkę o przewrażliwienie. Czytając tekst miałem cały czas wrażenie, że są w nim przemycane, pobrzmiewają feministyczne nutki. Nie żebym się czepiał, ale mimo że autorka używa słowa partner , to w swej negatywnej treści zawsze chodzi o faceta. No, ale może błądzę, może...

 • thomasseyr

  Oceniono 24 razy -8

  Super "autoreczko". Ile Ci zajęło pisanie tych wypocin? Zastanawiam się, co robi w tym artykule zdjęcie Madsa Mikkelsena w roli Lectera? Oczywiście sugestia jest dobitna: każdy facet to ukryty psychopata. Nie wspominając, że akurat Lecter słynął akurat z innego hobby, a mianowicie kanibalizmu. Codzienne widzę artykuły, gdzie kobiety żalą się, że nie mogą sobie nikogo znaleźć. Ten artykuł, mimowolnie, świetnie podsumowuje to, czym jest obecna kobieta: osobowością narcystyczną, manipulantką, zapatrzoną w siebie, szukającą nie wiadomo kogo i żądającą czci ze strony faceta. Samotność nie jest niczym przyjemnym, ale jak czytam takie gó.....a i widzę w co obecnie przeobraziły się kobiety, zaczynam dostrzegać plusy tego stanu. Aż dziw bierze, że ta pani nie jest tytułowana psycholożką.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Więcej o uzależnieniach: